Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Moderator: piotii

Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez Maztezz » 8 mar 2013, o 22:21

Witam,
jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o astrę H (kombi 1,6 Twinport 105KM 2004r.), stąd opisze sytuację jaką mam obecnie w moim aucie.
Niedawno ustąpiły mrozy i samochód postał kilka dni w słońcu, czego efektem najpierw były dziwne odczyty temperatury zewnętrznej utrzymujące się w zakresie 31 do 44 stopni Celcjusza-chyba w życiu takiej temperatury w Polsce nie odnotowano na początku marca., gdzie realnie było max 12 stopni. Stwierdziłem, że być może czujnik temperatury zewnętrznej szwankuje, ale po kilku dniach ciepła od wczoraj temperatury spadają, a na wyświetlaczu nadal widzę 44 stopnie, a dodatkowo żeby z kratek nawiewu poczuć ciepłe powietrze trzeba ustawić temperaturę 27-28 stopni (klimatyzacja automatyczna z trzema pokrętłami od lewej temperatura-kierunek nawiewu-stopień(siła) nawiewu.
Nie sprawdzałem temperatury w trybie serwisowym-dopiero wczytałem się że jest taka możliwość.
Dodam również, że znajdujący się na skraju deski rozdzielczej tuż przy szybie po środku (nie wiem od czego to czujnik) od momentu zakupu znajdował się wciśnięty w kratkę w której był osadzony i wyjąłem go dwa dni temu szukając przyczyn błędnego ogczytu temperatury zewnętrznej.

Mógłby mi ktoś powiedzieć co się dzieje w mojej asterce?
Z góry dziękuję za pomoc.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez Maztezz » 8 mar 2013, o 22:28

Dodam jeszcze, że ze średniego spalania na poziomie 7,5l wskoczyło na 8,5l benzyny na 100km.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez radint » 9 mar 2013, o 10:52

Czujnik temp, zewnętrznej raczej nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem, choć po tym co piszesz, może mieć:), znajduje się w zderzaku łatwo możesz się do niego dostać, wczepiony w kratkę pod rejestracją sprawdź złącze czy może się nie urwał albo nie dotyka chłodnicy. Jeśli niby organoleptycznie jest dobrze to pewnie padł. Ten na środku to z tego co przed chwilą wyczytałem jest to czujnik od klimatronika, także jak go odłączyłeś to masz powód złego działania ogrzewania. Wzrost spalania, a może termostat się przywiesił i jeździsz na dużym obiegu cały czas? Auto się nie dogrzewa pali więcej... Sprawdź temperaturę cieczy w test-mode.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez Maztezz » 9 mar 2013, o 15:14

Witam, dzieki za odpowiedź. na poniedzialek juz zamowilem czujnik do wymiany, elektromechanik stwirdzil że jak mam błędne odczyty temperatury zewnętrznej to zapewne tez jest problem z ogrzewaniem wnętrza, co zauwazylem na postoju i uruchomionym silniku jako takie cieplo wydobywa sie z nawiewow, ale podczas jazdy cieplo mam tylko przy temperaturze 28 stopni lub Hi. W test mode na postoju mam temperaturę cieczy 73 stopnie, a w trakcie jazdy na rozgrzanym silniku po kilku kilometrach pokazuje 80-84 stopnie. myslicie że to moze byc również wina termostatu? Jeśli sie przywiesil to co trzeba by było zrobić bez interwencji mechanika lub wymiany? Kolejne pytanie czy w tym silniku wymienia sie termostat z całą obudową czy sam wkład?
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez radint » 10 mar 2013, o 10:50

73 jeśli na zapłonie to nie jest to prawdziwa temperatura jaką wskazuje, bo tak ma ( ale tym się nie musisz przejmować w każdej astrze H tak wyświetla na zapłonie). Co do rozgrzanego silnika 80-84, chyba w miarę dobrze, ja mam diesla, i u mnie to zimą norma 80-87. Co do termostatu, niby mógłby trzymać więcej 85-90, ale ciężko powiedzieć. Może poczekaj, aż uporasz się z czujnikami i wtedy będzie wiadomo co dalej.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez Maztezz » 10 mar 2013, o 14:17

Dzięki za wskazówki, jutro wymiana czujnika i zobaczę co to da, poinformuje o efekcie, moze komus sie to przyda w przyszłości.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez Maztezz » 11 mar 2013, o 17:05

A wiec jak się domyślałem wszystkiemu winien był czujnik temperatury zewnętrznej, po wymianie wskazania temeratury na zewnątrz w normie, klimatronik grzeje aż miło a spalanie najwyraźniej jest wyższe o litr z powodu mrozów i śniegu.
Dziękuje wszystkim za wskazówki.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z nawiewem i wskaźnikiem temperatury zewnętrznej

Postprzez mohsinj677 » 15 sie 2013, o 07:45

:P This post is so great and nice :oops:

A wiec jak się domyślałem wszystkiemu winien był czujnik temperatury zewnętrznej, po wymianie wskazania temeratury na zewnątrz w normie, klimatronik grzeje aż miło a spalanie najwyraźniej jest wyższe o litr z powodu mrozów i śniegu.
mohsinj677
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 07:43
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.