Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Moderator: piotii

Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez Pavo » 10 lut 2018, o 14:54

Witam. Potrzebuję się doinformować w sprawie uruchomienia klimatyzacji manualnej w Astrze H 1.6 105km. Zamierzam taka kupić w bardzo fajnym stanie, wszystko już w niej sprawdziłem i jestem praktycznie zdecydowany, natomiast nie uruchamia się klimatyzacja. Sprzedający tłumaczy mi że w temp. -0,5 klima się nie włącza ale myślałem że dotyczy to automatycznej klimatyzacji. Czy przy takiej temperaturze zewnętrznej po wciśnięciu przycisku klimy kompresor powinien się uruchomić? W tej Astrze nie odczuwam uruchamianej sprężarki nie mówiąc już o zimnym powietrzu z nawiewu (wcześniej samochód był nagrzany).
Pavo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez stas5 » 10 lut 2018, o 15:18

"Układ chłodzenia (sprężarka układu klimatyzacji) nie działa przy niskich temperaturach zewnętrznych".
Cytat z manualu ASTRA strona 147.
stas5
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 17:25
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez Pavo » 10 lut 2018, o 15:54

stas5 dzięki za odpowiedź, faktycznie znalazłem w sieci manuala i jest tam taka informacja. Natomiast co należy przyjąć za niską temperaturę? Albo zapytam inaczej. W jaki sposób upewnić się że klima w tym samochodzie jest sprawna, czy elektrycznie wszystko w niej ok? Pomijam brak freonu w układzie bo może być do napełnienia. Myślę że wizyta w serwisie klimy w celu sprawdzenia odpada bo auto jeszcze bez oc i przeglądu. 6 lat temu już kupiłem auto w zime i sprzedający tez zapewniał że nie włączy się bo zimno. Okazało się że chłodnica była nieszczelna a cewka w sprężarce spalona.
Pavo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez stas5 » 10 lut 2018, o 16:54

Twoje rozterki są dla mnie zrozumiałe, bo byłem w identycznej sytuacji: kupowałem swoją Astrę z zimie i o tym, że trzeba wymienić chłodnicę dowiedziałem się dopiero latem, na przeglądzie klimy.
Wczoraj, przy plusowej temperaturze klima się włączała.
Ale sprawdzałem przed chwilą: - jest -4C i po włączeniu klimy (manualnej) zapala się tylko lampka I NIC WIĘCEJ SIĘ NIE DZIEJE.
Nie słychać sprężarki, nie zwalniają obroty silnika.
Może spróbuj sprawdzać klimę przy dobrej, słonecznej pogodzie i plusowej temperaturze.
Albo po zagrzaniu samochodu w garażu, może poskutkuje kilka godzin w parkingu podziemnym centrum handlowego.
stas5
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 17:25
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez Pavo » 10 lut 2018, o 17:12

Tak właśnie wczoraj wyglądała sytuacja, że zapala się lampka i nic poza tym. Ok, więc będę sprzedającego o to dopytywał. Raz jeszcze dzięki za pomoc. Jeśli ktoś ma coś do dodania to proszę.
Pavo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez kamagar » 10 lut 2018, o 23:41

Mi przy 0 stopni się włączyła a przy minus 3 już nie , klima półautomat. Lampka się zaświeca ale sprężarka nie załącza.
kamagar
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 gru 2017, o 22:09
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez miranda » 11 lut 2018, o 11:48

W założeniach serwisowych sprężarka nie powinna się załączać poniżej +4 stopni. Rzeczywista temperatura zależy oczywiście od działania i ustawienia czujników temperatury.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Uruchomienie AC manualnej w niskiej temp.

Postprzez Pavo » 11 lut 2018, o 12:56

Dziękuję panowie za rzeczowe i konkretne informacje. Jutro zabieram samochód na sprawdzenie na stacji kontroli pojazdów, tam juz po całych ceregielach spróbuje ją uruchomić. Tam juz chyba nie ma opcji żeby nie ruszyła jeśli jest sprawna.
Pavo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.