Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z wentylatorami?

Moderator: piotii

Problem z wentylatorami?

Postprzez machallo » 31 lip 2018, o 22:28

Panowie, proszę o sprostowanie, czy w trakcie pracy silnika i klimy powinny pracować jednocześnie 2 wentylatory od klimatyzacji oraz od chłodnicy? Aktualnie jest u mnie tak, że auto pracuje, wentylator klimy pracuje cały czas, z przerwami, natomiast wentylator chłodnicy uruchamia gdzieś dopiero w okolicach 98 stC, czy to jest normalne zachowanie?

Pytam, ponieważ miałem dla mnie ciekawą historię u człowieka od klimy, który miał za zadanie dobić czynnik oraz odgrzybić. Klimatyzator stwierdził, że nie może ukończyć pracy z odgrzybianiem, ponieważ według niego nie pracują równocześnie oba wentylatory, przez to - ciśnienie w układzie klimy mu wzrastało, z racji tego nie chciał ukończyć pracy, tylko nabił czynnik. Czy tak powinno być, że powinny pracować oba wentylatory? Czy jednak u mnie pracują wentylatory poprawnie?

Oraz jeszcze jedno pytanie, ile biegów powinno być ww. wentylatorach? Podczas testów w op-com ich praca wygląda tak: 1 opcja testu oba pracują, 2 - tylko przód - ale
szybciej, 3 - tylko tył, ale szybciej niż na pierwszym teście.

Auto Astra H, 1.7 cdti 100KM, 2008 rok.
machallo
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 21:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.