Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.9 120KM - trzaski gdy klima nie dziala

Moderator: piotii

1.9 120KM - trzaski gdy klima nie dziala

Postprzez Grandalf » 4 sie 2018, o 20:50

Zidentyfikowałem źródło trzasków ze sprężarki klimatyzacji. Sprążarka trzaska się tylko gdy klima jest WYŁĄCZONA, natomiast po włączeniu, wszystkie nietypowe odgłosy milkną. Z tego co patrzyłem, to koło klimatyzacji kręci się całe cały czas (a nie jak w innych, że środek koło zaczyna się kręcić po włączeniu klimy czyli załączeniu elektrozaworu).

Klima ogólnie działa prawidłowo, chłodzi bez problemu, ale jest powodem padającego koła pasowego, które wymieniłem już trzecie w okresie roku. Już wcześniej były przypuszczenia, że to klima, ale jak wczoraj odbierałem auto po okresowej wymianie rozrządu, rolek itd. to potwierdził.

Co może być powodem takich odgłosów? Są tam jakieś wymienialne elementy, które mogę to powodować? Koło na sprężarce?

Trzaski sa slyszalne nie tylko podczas postoju, ale przede wszystkim przy przyspieszaniu z nizszych obrotow. Wtedy to slychac jakby puszki o siebie sie obijaly. Lepsze bedzie wymienic cala sprezarke czy probowac np sprawdzic olej i ew. uzupelnic?

Odkad mam samochod, dwa razy wymienialem chlodnice klimy w ciagu ostatnich 11lat.
Grandalf
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2018, o 20:42
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.