Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klimatyzacja-Problem

Moderator: piotii

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez BalROCK » 28 gru 2013, o 19:35

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo tytuł dość ogólny

dzdsiaj z mojej ASTRY III Z14XEP wymontowałem sprężareczkę (całe szczęście da się samochód zmusić do pracy bez sprężąrki na pokładzie)

model DELPHI WG 4749, okazało się, że cewka jest zjarana jak cholera (dla zainteresowanych podpinam sweet focie ;) co gorsza spreżarka stoi i za cholerę nie da się jej ruszyć. Dodatkowo facet (raczej zaufany 4 auto od niego z rodzinie) twierdzi, że klima była nabijana przezd sprzedażą mi auta, a dziś czynnika była może z 50 gram max. Gdzie jest reszta ???

Moje pytania:

co mogło spowodować takie zjaranie cewki, czy napierw padła cewka a potem zatarła się klima czy odwrotnie???

czy a jeśli tak to na jakie sprężarki da się zamienić Wg (na WK ???), pytam bo dostępność używek/regenerowanych WG taka sobie

Czy ma ktoś schemat klimatyzacji z tego opla, żebym potrafił nazwać poszczególne elementy i ewentualnie ocenić co puszcza gaz. Na szybko zobaczyłem dzisiaj że chłodnica/skraplacz (to to samo??? jesli nie skorygujćie mnie, chodzi o a'la chodnicę przez włąsciwą chłodnicą z przodu autka
Załączniki
DSC_0290.jpg
spalona cewka sprężarki WG 4749
DSC_0290.jpg (218.83 KiB) Przeglądane 6083 razy
BalROCK
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 11:22


Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez bhyzy » 12 mar 2014, o 21:16

Witam,

U mnie również usłyszałem dziwny dźwięk po załączeniu klimy.
W pierwszej kolejności myślałem że to ze sprężarki. Jednak teraz po dobiciu klimy również jest słyszany taki odgłos. Dźwięk dochodzi z wiatraka na chłodnicy po włączeniu klimy. Po wyłączeniu jak wiatrak się zatrzyma wszystko jest ok.
Miał może ktoś podobny problem? Jak dostać się do wiatraka i co w nim zrobić żeby usunąć te piski.

Pozdrawiam
bhyzy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez bhyzy » 13 mar 2014, o 18:47

Jednak odgłosy dochodzą ze sprężarki klimatyzacji. Dziś załączyłem klimę, kilka razy zapiszczało i później już było ok. MOże sprężarka po zimie się przesmaruje j będzie działać jak należy.
bhyzy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.