Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klimatyzacja-Problem

Moderator: piotii

Klimatyzacja-Problem

Postprzez hanysek » 25 kwi 2013, o 16:28

Witam wszystkich na forum! Mam pytanie po uruchomieniu auta i wlaczeniu klimatyzacji slychac bardzo glosne buczenie co kilkadziesiat sekund az klimatyzacja sie rozchula,jest tak tylko po wlaczeniu klimy.Co to moze byc ? czy to cos powaznego?
Za odpowiedzi serdecznie dziekuje!
Piotrek-Astra 3-2005-1.7-100kM
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez radint » 26 kwi 2013, o 14:15

A zniaka ten dźwięk całkowicie? jeśli tak zapewne jest to dźwięk zastanej sprężarki po zimie, jeśli znika to dobrze, oznacza, że ma smarowanie i można to zostawić, natomiast w momencie kiedy nie ustaje warto może jechać na przegląd, wymianę czynnika i oleju.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez hanysek » 26 kwi 2013, o 15:56

Bylem u goscia od klimatyzacji ,posluchal i stwierdzil ze : w momencie wlaczania klimatyzacji auto dostaje dodatkowe obdciazenie i wtedy pojawia sie ten halas,podczas wylaczania klimatyzacji po dwoch sekundach znow na ulamek sekundy buczy (halas).Stwierdzil ze nie jest to wina sprezarki ani lozyska.problem jest gdzie indziej ale on nie pomoze. Co robic?
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez radint » 27 kwi 2013, o 22:18

A może pasek, napinacz? coś w tym kierunku, w końcu bezpośrednio oddziałuje na te elementy
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez hanysek » 28 kwi 2013, o 07:04

Dziekuje,jutro podpinam auto pod komputer zobaczymy co pokaze?
Napisze co sie pojawi!
Dzieki!!!
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez radint » 28 kwi 2013, o 17:49

Na początek możesz błędy wypedałować - opis na forum.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez hanysek » 29 kwi 2013, o 17:11

Witam.Po podlaczeniu pod komputer okazalo sie ze wszystko jest ok,to buczenie to wina wiatraka.Wiatrak nie ma luzu wiec mechanik powiedzial ze gdy dalej bedzie buczec lub buczenie sie nasili to trzeba go wymienic (dzisiaj prawie nie buczal!?)
To tyle ,uspokoil mnie, myslalem ze to cos powaznego. Dziekuje wam za podpowiedzi. Piotrek
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez agaksantia » 16 cze 2013, o 22:22

no właśnie ma podobny problem niestety. Padła mi kompresor od klimatyzacji mechanik mi go naprawił ale coś mi wyje po włączeniu stacyjki odgłos wiatraka lub łożyska (z prawej strony). Tego odgłosu wcześniej nie było. Po wyłączeniu klimy też wyje. Jak się wyłączy stacyjkę to wycisza się po 5 sekundach. Pomożecie co to może być.
agaksantia
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2013, o 16:03
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez Miedziu » 20 cze 2013, o 21:02

Witam,

Podłączam się pod temat z Astrą 2010r i 60000km przebiegu.
Również zauważyłem świst/gwizdanie podczas zwiększania obrotów (przyspieszanie) ale tylko na włączonej klimie.
Niebawem mam przegląd roczny to dopytam w serwisie ale z internetu opinie są takie że w pierwszej kolejności należy sprawdzić napinacz i pasek, potem czynniki i
dopiero jak to nie pomoże to trzeba się kierować na sprężarkę.
Póki co ja mam tak że jak już się rozpędzę i jadę ze stała prędkością to świstu nie ma lub jest na tyle nie zauważalny że nie przeszkadza.

Jeżeli ktoś ma dodatkowe spostrzeżenia to słucham.

Pozdrawiam,
Miedziu
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 20:56
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Klimatyzacja-Problem

Postprzez @rkadius » 9 lis 2013, o 21:00

Opisywane świsty/gwizdy zaraz po rozruchu silnika i włączonej klimatyzacji może wskazywać na niewłaściwy naciąg paska wielorowkowego - zużyty pasek lub złe działanie rolki napinacza.
Sprężarka klimatyzacji pożera trochę mocy z silnika (w zależności od typu sprężarki od 3-5 kW)
W mojej Vectrze C zaraz po uruchomieniu silnika i włączonej AC piszczy cholernie. Wyłączając AC (nadmuch "0" lub tryb "ECO") świst ustaje. Możliwe ,że koło paska które ma element zwulkanizowanej gumy uległ uszkodzeniu.
@rkadius
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 19:24
Silnik: 1.6 Z16XER

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.