Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

czujnik temperatury parownika

Moderator: piotii

czujnik temperatury parownika

Postprzez dario163 » 1 cze 2019, o 19:54

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie lokalizacji czujnika temperatury parownika w mojej astrze. Klimatyzacja nie działa, w ogóle się nie włącza. Świeży czynnik został nabity, czujnik temperatury czynnika zsoatł wymieniony a teraz komputer pokazuje błąd czujnika temperatury parownika. Moje pytanie do Was forumowicze... gdzie ten czujnik się znajduje i czy sam będę w stanie go wymienić lub może ktoś by mógł mi pomóc.
dario163
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 12:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: czujnik temperatury parownika

Postprzez maciekw287 » 15 sie 2019, o 14:55

Witam, @dario163 czy udało się może odnależć wspomniany czujnik temperatury parownika?

Mam podobny problem, w moim przypadku zdefiniowałem że auto nie podaje napięcia na cewkę kompresora klimatyzacji. Jestem po wymianie sprężarki klimatyzacji (Sprężarka miała wybitą miseczkę tak że cała cewke się ruszała), czujnika klimatyzacji (kolejna diagnoza), sprawdzeniu szczelności,nabicu układu i podpięcia komputera - wykasowania błędów. Obecna diagnoza padła na czujnik temperatury parownika wskazujący ujemną wartośc temperatury (tj. -40). Ciężko było znaleźć ten czujnik więc finalnie został on zamówiony po numerze nadwozia w serwisie Opla. Podjąłem środki i zacząłęm go szukać, niestety bez skutku (znazłem inne czujniki, ale żaden nie pasował do tego który juz miałem dobrany po numerze VIN). Postanowiłem oddać sprawę do mechanika - niestety też bez skutku - stwierdził że nie ma tego czujnika w tym miejscu w którym powinien być - poszukiwania były prowadzone w okolicy spodu nagrzewnicy oraz parownika z wewnątrz auta. Pojechałem do serwisu upewnić się gdzie oni mają ten czujnik w astrze H, i wygląda na to że patrzyliśmy w poprawnym miejscu.

1. Gdzie znajdę czujnik temperatury parownika w Opel Astra H (2007r) 1.3 CDTI?
2. Pytanie czy może tak być że tego czujnika poprostu nie ma (gdzie po numerze nadwozia powinien być)?
3. Czy może wogóle to nie jest wina tego czujnika i występuje jakiś inny powód nie załączenia klimy?
4. Czy może to być wina ECU? (czytałem gdzieś na forum że się komuś rozkodował i zgubił klimatyzacje po awarii)
4. Czy ktoś miał podobny problem?

Dodam że na panelu klimy jak wcisnę to duże środkowe koło i chcę zaznaczyć AC, to mogę to zrobić bez problemu, a silnik jakby na chwile wchodził na obroty i chciał załączyć sprężarkę ale nie podaje prądu na cewke... (sprężarka i cewka nowa)

Pozdrawiam
maciekw287
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2019, o 14:10
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.