Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Alternator-Akumulator-Nawiew

Moderator: piotii

Alternator-Akumulator-Nawiew

Postprzez TheKoza » 28 cze 2013, o 10:45

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem tu nowy więc Witajcie ! :)

Panowie i Panie, moją Astre 3(H), 17.7 80Km, kombi. 2005.r dręczy następujący problem.

Na początku alternator nie lądował akumulatora, poza tym auto było ściągane z belgi i aku był 55, 480, więc sporo za mały jak na disla.
Poczyniłem od zakupu akumulatora; VARTA 72AH;
Następnie oddałem alternator do regeneracji: wymieniono prostownik, nawinieto go jeszcze raz; regulator napięcie, uszczelki i jeszcze cos nie pamiętam :roll:

Po tych zabiegach auto działało jak marzenie do czasu, jadąc autem zatrzymałem sie by kupić sobie loda i zatankować moje cacko, kiedy chciałem odjechać okazało sie ze aku nie ma siły go wystartować hłe hłe hłe i nic... odpaliłem go z kabli zirytowany sytuacja sprawdziłem lądowanie i okazało sie ze jest ale słąbe, oddałem po raz kolejny alternator na gwarancję, panowie jednak nie wiedza o co chodzi , a mi wydaje sie ze znalazłem usterkę mianowicie:

Kiedy wyłączone jest wszystko( światła. klima, nawiew) aku ma 14,20
Kiedy włączone są światła i radio aku ma 14,12
Kiedy włączona klima nawiew 2 aku ma 13,80
Kiedy włączone nawiew 4 klima, światła radio, długie, aku ma 13, 50 i utrzymuje to wszystko nie spadając
(WSZYSTKO JEST ŁADOWANE Z GAZEM I BEZ)

wszystko jest ok kiedy włączam nawiew spokojnie tj przechodząc ze st. nawiewu 1 na 2 i oczekując ok 30sek. i tak do poz 4( tj: poz 1 30sek, poz 2 30sek, poz3 30sek...)
Lecz kiedy momentalnie przełączę z poz 1 na pozycie 4 bez oczekiwania akumulator wariuje spada do 12, 8 i ciągle spada ładuje wyłącznie z gazem) wydaje mi sie ze wina lezy po stronie samego sterowania nawiewem tj gałka.
Jak sądzicie czego to jest wina i co należy wymienić aby to funkcjonowało jak Bóg przykazał ?
Liczę na szybką odpowiedź pozdrawiam :D
TheKoza
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 10:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Alternator-Akumulator-Nawiew

Postprzez radint » 30 cze 2013, o 12:12

Zaglądamy, tylko nie każdy zawsze posiada odpowiednią wiedzę(w tym i ja, piszę i pomagam jeśli sam czegoś doświadczyłem i jestem pewny tego co piszę, a jak nie mam pojęcia to co mogę wnieść do tematu?). Sprawdź czy + przy akumulatorze się nie grzeje. Miałem problem z ładowaniem (co opisywałem na forum), że często wykrusza się przewód zaraz przy klemie, przez to nie radzi sobie z ładowaniem. Raczej winą nie jest nawiew. Przynajmniej było by to dziwne.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Alternator-Akumulator-Nawiew

Postprzez TheKoza » 30 cze 2013, o 23:48

Za co odpowiada ten mały czarny kabelek mocowany pod +
faktem jest że grzeje się klema od "-"
TheKoza
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 10:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Alternator-Akumulator-Nawiew

Postprzez radint » 1 lip 2013, o 09:59

To może u Ciebie ukruszył się kabel od -, niestety nie wiem, jak będę przy aucie sprawdzę gdzie i do czego idzie ten mały kabel przy +,
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.