Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Bardzo dziwny problem - sprężarka się nie załącza

Moderator: piotii

Bardzo dziwny problem - sprężarka się nie załącza

Postprzez sn00kerfan » 4 sie 2019, o 14:07

Witam
Ostatnimi czasy postanowiłem zająć się i klimą bo od da dawna już nie chodziła. Nic nie chłodziła wiec myślałem że nie ma czynnika chłodzącego. Co się okazało byl i to połowę więc dobili mi jeszcze na maksa (wg zaleceń na naklejce). Wtedy odkryliśmy, że sprężarka się nie uruchamia. Myślałem, że cewka elektromagnesu jest winna, ale sprawdziłem napięcie na kostce wchodzącej do sprężarki i żadnego napięcia nie ma, więc nie ma szans żeby cewka wstała. Posprawdzalem też wizualnie bezpieczniki i wszystko wygląda ok. Postanowiłem się podpiąć komputerem i ze wszystkim innym się połączę tylko nie z klimatyzacją. Trzech znajomych też próbowało i doszliśmy do wniosku że może sterownik - moduł od klimy. Wymienilismy więc panel od klimy z innej Astry i dalej nie działa. Dalej nie da się podłączyć z klimatyzacją w Astrze. Straciłem już pomysły, a znajomi mechanicy sprawdzali to samo co i ja i też nie wiedzą o co z tym chodzi... Tak jakby wgl nie widziało instalacji.

Jakieś pomysly? Dodam, że jak załącze klime to obroty idą na chwilę do góry jakby przyjął jakieś obciążenie.

Pozdrawiam
sn00kerfan
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2019, o 13:54
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.