Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Moderator: piotii

Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez radiator » 22 wrz 2019, o 06:51

Silnik 1.8 140 km. 2008
Jadę w trasę temp. 12 stopni, na panelu (półautomat) ustawiłem 23 stopnie. Zaczyna powoli silnik się rozgrzewać (obserwacja w testmode) temp. wzrasta wieje ciepłem, wentylator na 2 ustawiony. Jednak po przejechaniu ok 15-20km zaczyna wiać chłodem. Sprawdzałem te 2 węże od strony podszybia są ciepłe a gdy silnik osiągnie ok 90 stopni ten gruby z przedu zaczyna być ciepły, poniżej 90 jest zimny. Gdy ustawię 24, 25 zaczyna ciepłem wiać. Po kolejnych 20km znowu wali chłodnym. Jedyne co zauważyłem to gdy dam na max grzanie to mam cały czas ciepło. Byłem u mechanika, opowiedziałem mu to samo co Wam z sugestią, że termostat chyba ok natomiast znalazłem w sieci, że przyczyną może być zapchana nagrzewnica. Twierdzi, że gdyby to była nagrzewnica to na max też byłoby zimno. Błędów nie mam a mechanior sugerował nastawienie kompem silniczków. Zrobiłem to opcomem jednak dzisiaj w trasie to samo. Pompa wody rok temu wymieniana. Nie wiem co jeszcze mogę obadac?
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez topiq » 24 wrz 2019, o 10:10

Co prawda ja mam ECC, ale u mnie też klapki po osiągnięciu temperatury zadanej się zamykają i zaczyna zimniej wiać. Możesz podejrzeć opcomem temperatury na czujnikach w kanałach. Jeżeli na max masz cały czas ciepło, to raczej nie wina termostatu czy zapchanej nagrzewnicy.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez radiator » 24 wrz 2019, o 11:16

U mnie jest tez elektroniczna klima ta sama co w tz. 'climatronicu' jednak nastawiam ręcznie a nie na wyświetlaczu. Czyli mamy to samo. To nie jest manual. Tylko podpowiedz gdzie dokładnie w op-comie są te wartości? Czy jak wejdę w silnik to tam będą czy może gdzieś w jakimś module?
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez topiq » 25 wrz 2019, o 09:24

W silniku raczej nie. Raczej bym szukał w module od klimy. Chyba nawet tam można te klapki kalibrować. Już przywykłem, że mi pod kierownicą coś ciągle tyrka i tyrka i wieje raz na szybę raz na nogi. Jak potrzebuję konkretnie nawiew to zmieniam na wyświetlaczu. A u Ciebie pewnie od tego jest pokrętło, którym nawiewem ma lecieć? Najważniejsze, że w aucie ciepło. Zawsze można ustawić Hi i wentylator na 1.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez radiator » 25 wrz 2019, o 13:18

Zawsze można ustawić Hi i wentylator na 1.
To jest fajna opcja. Znalazłem kalibrację tych klapek i zobaczymy. Ruszę w trasę i dam znać.
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez radiator » 28 paź 2019, o 14:18

No i test na trasie oblany. Jechałem z ustawieniem na 23 stopnie grzało. Po jakimś czasie wieje chłodniej, ale nie chłodem. Nie wiem czy tak ople mają, że gdy osiągnie temp. schładza?
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez topiq » 28 paź 2019, o 14:52

No raczej tak. Jak chcesz ciągłego grzania to chyba tylko opcja Hi. Osiąga zadaną temp. na czujniku i przestaje grzać.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez radiator » 1 lis 2019, o 08:38

Słuchajcie, tak dla potomnych i tych, jak ja, przesiadających się z vag group. Długo sprawdzałem, dlaczego chłodem wieje z góry itp. Otóż, ściągnąłem instrukcję obsługi ZB w wersji ENG i odziwo, tak dużo więcej miejsca poświęcono na ogrzewanie. Okazuje się, że aby mieć cały czas ciepełko płynące z wentylacji, trzeba wybrać ogrzewanie na stopy- wówczas cały czas wieje ciepełniem na nogi, na tył oraz na boczne szyby, środek nie działa. Lub jeżeli wybierzemy ogrzewanie przedniej szyby z ogrzewaniem stóp. Jest identycznie tylko jeszcze nadmuch na szybę przednią. I co ciekawe w anglojęzycznej instrukcji, orócz innych ciekawych przykładów jak korzystać z klimy/ogrzewania (czego w polskiej wersji nie ma!) opisują, że tak jak ja wybierałem, ogrzewanie na boki i na nogi wówczas środkiem idzie chłodniejsze powietrze. Tam w eng, opisali to jako chłodna głowa, co mi oczywiście w zimie nie odpowiada. Sprawdziłem ustawienia na nogi w trasie i mam co chce. Poprostu instrukcja dla polaczków niestety traktuje po łebkach możliwości naszego auto. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
radiator
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 11:04
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Słabe ogrzewanie 1.8 140km

Postprzez topiq » 2 lis 2019, o 17:43

To zależy jaką instrukcję posiadasz. Ja ściągnąłem 231 stronicową ze strony opla. Jest tam 20 stron poświęconych ogrzewaniu i klimie. 1 listopada zrobiłem trasę w obie strony 300 km, klima na auto i w aucie miło nie za gorąco nie za zimno. Oczywiste, że z nawiewu środkowego chłodne powietrze. Zazwyczaj najniżej jest najchłodniej, bo ciepłe powietrze idzie w górę. Córa nie narzekała na tylnym siedzeniu. Spokojnie można było jechać w koszulce. Ja wolę w aucie nieco chłodniej, ale grzeję ze względu na córkę. 5 latek inaczej odczuwa ciepło. Żona też woli chłodniej. Każdemu nie dogodzisz. Do pracy w sumie w ogóle nie grzeję jedynie na tyle, żeby szyby rozmarzły.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.