Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Moderator: piotii

Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez Rado » 25 lis 2019, o 11:31

Cześć,

moja bryka to Astra H Wagon, 1.6; 115 KM z komputerem pokładowym, wyświetlaczem GID, klimą i oryginalnie radio CD30 MP3. Używam od paru lat, jedyne co zmieniłem w stosunku do oryginału to "odblokowałem" tempomat (zmiana manetki i czary mary w kompie wykonanym przez gościa co miał program i kabel) i domykanie szyb. Auto śmiga, zżera cewki i żarówki, no i gra. Tylko, że zachciało mi się muzyki na USB bo ciągłe nagrywanie płyt już zaczęło mnie męczyć.

Tak więc po zgłębieniu tematu (zmiana radia = utrata funkcji kierownicy i dostępu do tajnego menu serwisowego) ogarnąłem co trzeba i drogą kupna nabyłem następujące:
- Kenwood DPX-M3100BT, rozmiar 2-DIN w miejsce oryginału (nie chciałem małego radia z półeczką)
- wiązka Autoleads CP2-VX52 z modułem
- przejściówka anteny radiowej Fakra-DIN
- nowa ramka montażowa
- nowa ramka maskująca

Uzbrojony w film na YT gdzie jeden anglik wkłada Kenwooda do Astry przystąpiłem w piątek do operacji. W skrócie - operacja się udała. CD30 MP zostało amputowane, wszczepiłem wiązkę Autoleads, połączyłem niebieskie kabelki sterowania kierownicy, wszczepiłem Kenwooda. Stacyjka ON i wszystko działa. Radio gra, sterowanie z kierownicy działa, dźwięk, zmiana ścieżki, zmiana źródła (radio, USB, aux...), mam dostęp do komputera, mierniki spalania, timer. Jest OK.

W sobotę ruszam, chcę podkręcić temperaturę bo zimno i obserwacja - na wyświetlaczu brak info o zmianie. Przeczuwam problem więc testy:
- zmieniam temperaturę, wyświetlacz nie reaguje
- zmiana kierunku nawiewu, prędkości nawiewu - brak reakcji na wyświetlaczu
- chcę włączyć klimę - nie da się.

Po testach sprawa wygląda tak:

Co działa jak powinno:
- auto jedzie :)
- radio gra
- sterowanie z kierownicy działa

Co działa, ale nie do końca jak powinno
- sterowanie temperaturą, nawiewem ALE nie wiem co ustawiam, wyświetlacz nie pokazuje. Dmuchawa wchodzi na obroty jak pokręcę siłą nadmuchu, zaczyna grzać jak zmienię temp, ale nie wiem czy mam 20 czy 22 st.

Co nie działa wcale:
- klima. Żeby włączyć klimę trzeba wcisnąć pokrętło kierunku nawiewu, pojawia się nowe menu i tam przeklikujemy się na AC, standard. Tyle, że to menu klimy sie nie pojawia, czasem mignie jakby chciało zaskoczyć ale zaraz wraca na domyślny ekran.

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę.

Obrazek

Foto z netu, ale pokazuje mój problem. Dolny wiersz, z lewej temp zewnętrzna, z prawej godzina. U mnie to jest. Na obrazku, pomiędzy, są ustawienia klimy. U mnie jest pusto. Po wymianie radia zniknęło całe info o klimie, jaką mam ustawioną temp, kierunki nawiewu, siłę nawiewu, nie mogę włączyć AC.

Z kierunkiem i siłą nawiewu to jeszcze pół problemu - i tak mam auto (guzior koło wyboru cyrkulacji - wew/zew), poza tym pokrętła działają (tylko nie wyświetla), więc sterowanie jako takie mam. Głównym problemem jest brak sterowania klimą - teraz zimą mały pikuś, ale przydaje się w deszczowe dni do odparowania i latem do chłodzenia. Na chwilę obecną nie działa.

Jakieś pomysły?

Spokojnej jazdy,
R.
Avatar użytkownika
Rado
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2019, o 10:49
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez szmic » 25 lis 2019, o 12:36

trzeba ponownie ustawić interfejsem odpowiedni indeks
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez Rado » 25 lis 2019, o 14:04

Dzięki za odpowiedź, już coś wiem. A teraz poproszę jak dla totalnego laika. Znaczy laptop z programem + kabel i grzebiemy w ustawieniach komputera pokładowego czy wystarczy coś poklikać w aucie? Jak znam życie to będzie to pierwsze, ale wolę dopytać czego konkretnie szukać. Przy okazji - ma ktoś namiary na tego typu usługi w Poznaniu? Bo tempomat robiłem w Bytomiu i nie ukrywam, że trochę daleko...
Avatar użytkownika
Rado
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2019, o 10:49
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez szmic » 25 lis 2019, o 15:09

laptop + kabel, innej możliwości nie ma
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez Rado » 25 lis 2019, o 15:21

Ok, dzięki. Teraz już wszystko wiem. Poszukam uslug, cos na olx juz widziałem. Ważne, że w sumie nic poważnego.
Avatar użytkownika
Rado
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2019, o 10:49
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymieniłem radio, padło sterowanie klimą

Postprzez topiq » 27 lis 2019, o 07:26

Opcom od kolegów ze wschodniej Azji + lapek najlepiej z Windows 7 i trzeba pewnie ustawić brak radia. Wyjąłeś radio ale auto o tym nie wie i próbuje się z nim połączyć. Gdzieś mi śmignęła instrukcja ale to było dość dawno. Na 100% do znalezienia w sieci.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.