Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Parownik klimy

Moderator: piotii

Parownik klimy

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 10 sie 2013, o 16:34

Panowie jak i jakim srodkiem oczyścic parownik. W ciągu miesiąca byłem w warsztatach dwa razy na odgrzybianiu ozonem. Filtr załozony nowy węglowy. Rurka odpływu drozna. Skraplacz wymieniony na nowy. Jak mam włączona klimę to powietrze jest swierze i super, ale jak wyłacze klime i idzie na samym nawiewie to po 2 min smierdzi stechlizna strasznie. Z rana na nawiewie tez czuc stechlizne. Sprawdzali przed i za filtrem czy nie ma jakis lisci i zanieczyszczenia ale nie ma. Wiec o co tu chodzi. Ponoc moze zbierac sie brud pod parownikiem. Ale tam nie da sie wejsc i zobaczyć. Poradzcie co zrobić.
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Parownik klimy

Postprzez Tom Hagen » 11 sie 2013, o 10:47

Trochę to dziwne, bo ozonowanie powinno wyeliminować problem, o którym piszesz. Może sam zabieg ozonowania został przeprowadzony nie tak, jak powinien :?: Jeśli przy tym byłeś, to możesz opisać jak to wyglądało, ile trwało itp. :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Parownik klimy

Postprzez radint » 11 sie 2013, o 22:28

Zabieg ozonowania powinien być przeprowadzony bez filtra i na zamkniętym obiegu. Sam dałem się tak porobić w zeszłym roku... ozonowali mi z filtrem nowym w środku i miałem taki sam efekt po wyłączeniu klimy śmierdziało stęchlizną. W tym roku zrobiłem sam ozonowanie, wyciągnąłem filtr, godzinę puściłem na samym nawiewie i zamkniętym obiegu bez filtra (filtr powinien być na podłodze), po tym 30min na włączonej klimie zamknięty obieg (tutaj filtr również na podłodze) i po tym całym zabiegu wszystko tak jak powinno zbyć zero przykrych zapachów. Nawiew na prędkość minimalną czyli na 1 przy obydwóch operacjach. Jedyny problem to ozonator który trzeba mieć...
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Parownik klimy

Postprzez jolantagazurek@wp.pl » 12 sie 2013, o 15:23

A da się gdzies kupić ozon żeby samemu to zrobić?
jolantagazurek@wp.pl
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 15:11
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Parownik klimy

Postprzez radint » 26 sie 2013, o 18:25

Dawno mnie tu nie było. Samego ozonu np. w "szpraju" się nie kupi jedynie urządzenie a to już koszta nie takie małe:/
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Parownik klimy

Postprzez @rkadius » 9 lis 2013, o 20:19

Możliwe ,że samo ozonowanie może nie pomóc. Praktycznie powinno użyć czynnych środków chemicznych,które przeprowadzą dezynfekcję i zneutralizują mikroby nie tylko z powierzchni parownika, ale również z wnętrza kasty obudowy i kanałów powietrznych. Ozonowanie może być dodatkowym zabiegiem odświeżającym wnętrze pojazdu. W przypadku samochodów, które mają montowany filtr p/pyłkowy wewnątrz kabiny np. pod schowkiem - przed zabiegiem dezynfekcji należy zdemontować filtr. W takim przypadku bez demontażu filtra cały środek osadza się na filtrze i nie dociera do parownika. W autach gdzie filtr/filtry są montowane od strony komory silnika np. na podszybiu nie jest wymagany demontaż filtru.
W przypadku mocno zanieczyszczonej powierzchni parownika stosuje bezpośredni natrysk aktywnych środków chemicznych przy pomocy specjalnych dysz.

Ważne jest sprawdzenie drożności kanałów odpływowych skroplin z kasty. Po załączeniu klimatyzacji szczególnie w gorący dzień pod samochodem powinny pojawić się kałuża skroplin.
Wyjątkiem mogą być samochody wysokiej klasy, gdzie nawet skropliny są odprowadzane w taki sposób, aby nic nie kapało z wypasionej fury - nawet jeżeli jest to woda.
@rkadius
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 19:24
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Parownik klimy

Postprzez gryngol » 31 mar 2017, o 11:00

Przepraszam za odkopanie starego tematu.
Czy jak wyjmę filtr kabinowy i zapodam tam do środka środek przy pomocy rurki to mogę coś z elektroniki uszkodzić? Mam odgrzybiacz Wurtha i w Vectrze B sprawdzał się idealnie, ale tam nie było zagrożenia zalania elektroniki.
gryngol
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 19:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Parownik klimy

Postprzez toldik » 31 mar 2017, o 18:22

Też stosuję Wurtha, za jednym razem pakuję tam całe opakowanie i na rok spokój. Psikając od strony filtra kabinowego nic nie powinieneś zalać, najbliżej z elektroniki jest radio.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Parownik klimy

Postprzez gryngol » 1 kwi 2017, o 11:58

Dzięki za info. Filterek dzisiaj kupiłem, jutro muszę przeczyścić odpływ skroplin, mam nadzieje że z podnośnika żaby jakoś tam dojdę, i zabieram się za czyszczenie.
gryngol
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 19:38
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.