Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z klimatyzacją, przekaznik 11, centralka bezp.

Moderator: piotii

Problem z klimatyzacją, przekaznik 11, centralka bezp.

Postprzez Mati90n » 30 lip 2020, o 08:41

Cześć.
Otóż mam dziwny problem z układem klimatyzacji, ostatnio zabrałem się za sukcesywna naprawę, ale niestety coś nie idzie zgodnie z planem, otóż klimatyzacja działa, kompresor na krótko chodzi i chłodzi, chciałem sprawdzić czy Abu wszystkie przekaznik i bezpieczniki działają to napotkałem takiego kwiatka, że po zwarciu przekaznik nr 11 czyli de fakto tego od klimy włącza się klakson. Zastanawiam się czy nie podmienić całej tej skrzynki z bezpiecznikami ale czy jest to pług and play czy coś trzeba rzeźbić? A może tak ma być?
co do błędów mam chińskiego opcom ale jeszcze go sprawdzam, bo mam jakieś problemy z polaczeniem.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
Mati90n
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 lip 2020, o 08:03
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Problem z klimatyzacją, przekaznik 11, centralka bezp.

Postprzez topiq » 31 lip 2020, o 07:55

Jaki rocznik auta? Masz w bagażniku REC czyli dużą skrzynkę bezpieczników? Po lewej za klapą. Jaki rodzaj sprężarki? Klima manual czy ECC? Jak chcesz pomocy zacznij rzeczowo od opisu auta i poszczególnych komponentów. Bo tak to można sobie zgadywać, który schemat będzie pasował. Polift ma trochę inaczej niż przedlift. Będę w domu to mogę jakiś schemat z TISa wyciągnąć, tylko muszę wiedzieć konkretnie co Ty tam masz. Po schemacie przelecisz przekaźniki, przewody i komponenty jak czujnik ciśnienia. Zazwyczaj jak się klima nie załącza to znak, że coś z ciśnieniem jest nie tak. Nie załączy jak jest za niskie. Klima wcześniej działała, czy auto kupione z niesprawną? Jeżeli nikt w instalacji nie modził, to tam raczej nic się złego nie powinno dziać. Ale że klakson działa pod przekaźnikiem do klimy, to może jakieś faktycznie zwarcie się robi. Trzeba by obejrzeć złącza skrzynki, jak są jakieś błędy to odczytać.
Opcom niestety gryzie się w Windows 10 i nie zawsze chce pod nim działać. Jak masz dostęp do kompa z Windows 7 to myślę, że będzie działać jak trzeba. Miałem niestety to samo, tablet z Win 10 i nie chce współpracować niestety. Targam więc stary laptop 17 cali z Win 7 i ładnie działa.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.