Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silnika

Moderator: piotii

Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silnika

Postprzez marootbg » 11 paź 2013, o 17:59

Witam, jak wiadome w astrach III generacji brak jest fabrycznie wbudowanego termometru temperatury silnika.
Dłuższy czas już mnie to denerwuje, tym bardziej ze ost razem podczas jazdy jeden z węży od chlodnicy odpiął się co niemal doprowadzilo do przegrzania silnika, w tym czasie zadna kontrolka nie powiadomila mnie o braku plynu ani nie moglem tego dostrzec na panelu bo brak tam wskaznika z temperatura silnika... na szczescie uslyszalem jak wlaczyl sie wiatrak przy chlodnicy i to jedynie mnie zaalarmowalo.

Moje pytanie brzmi, jesli kupie zewnetrzny termometr cyfrowy z dlugim kabelkiem, to jak moge go zamontowac, gdzie ulokowac zeby bylo dobrze i pokazywal mi temp. jaka ma silnik/ ciecz. Czy wlozyc do zbiorniczka z plynem chlodniczym wystarczy?
marootbg
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 cze 2012, o 14:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez Tom Hagen » 13 paź 2013, o 07:26

Faktem jest, że brak wskaźnika temp. płynu chłodzącego jest bardzo irytujący. Nie ma jednak potrzeby kupowania i montowanie dodatkowego zewnętrznego czujnika ponieważ auto jest wyposażone w takowy, a jego wskazani można odczytać w trybie serwisowym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez marootbg » 13 paź 2013, o 07:39

Zgadzam się, ale za kazdym razem wchodzic w ten tryb i na wyswietlaczu miec tylko takie dane to tez jest irytujace swoja droga, chcialbym miec osobny "punkt" gdzie kiedy nie spojrze bez zadnego wlaczania, wchodzenia w tryb, widze temperaturke.
marootbg
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 cze 2012, o 14:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez Tom Hagen » 13 paź 2013, o 19:15

Fakt, przy lepszych wyświetlaczach takie ustawienie może być irytujące. Ja miałem TID'a więc nie robiło mi to większej różnicy ;).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez marootbg » 14 paź 2013, o 17:26

Ja posiadam astre z wyswietlaczem GID, wiec troche to uporczywe wchodzic co chwile w tryb diagnostyczny i martwic sie czy temp jest dobra... Jakies inne porady?
marootbg
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 cze 2012, o 14:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez PanMaciejka » 9 mar 2014, o 11:06

zamontuj albo gdzieś na przewodzie wody chłodzącej albo na bloku silnika, tylko kup taki termometr żeby mierzył temperaturę powyżej 100°C bo te tanie mierzą do 70°C może przerób taki kuchenny na szpikulcu do mięsa on jest chyba do 300°C to wystarczy o ile nie będziesz mierzył temp wydechu :-)
PanMaciejka
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Jak zamontować zew. termometr żeby pokazywał temp. silni

Postprzez somrozen » 11 mar 2014, o 02:07

somrozen
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 23:20
Lokalizacja: Słupsk
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.