Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H Hatchback 2006, Brak Lewego światła mijania

Moderatorzy: piotii, miranda

Astra H Hatchback 2006, Brak Lewego światła mijania

Postprzez walluk » 5 lip 2015, o 11:47

Dzień dobry

Jestem nowy na forum, nie udało mi się znaleźć żadnego dokończonego tematu w tej sprawie.
Problem polega na tym iż nie działa lewe światło mijania (zamiast niego świeci postojówka). Światła długie, działają.
a. Myślałem, że to żarówka (H7), więc wymieniłem na nową, niestety okazało się, i ta że nie świeci. Wobec tego zerknąłem na starą - wygląda na nieprzepaloną .
b. Sprawdziłem napięcie miernikiem, wynik=3 V.
c. Zerknąłem na bezpieczniki (bagażnik, komora silnika) nie znalazłem przepalonego - chociaż nie do końca wiem który z tych bezpieczników dokładnie sprawdzić.

Czy ktoś zetknął się z takim problemem? Co powinienem w dalszej kolejności sprawdzić?
Mam ciśnienie na szybkie rozwiązanie problemu bo jest on przeszkodą w podczas badania technicznego którego termin minął :(
Będę wdzięczny za wszelaką pomoc,
Ps. Mieszkam w Krakowie
walluk
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 11:32
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra H Hatchback 2006, Brak Lewego światła mijania

Postprzez rebinwer13 » 6 lip 2015, o 08:28

Jeśli na kostce jest napięcie to wiadomo, że bezpiecznik jest cały. Najlepiej było by pójść po kablu. Może gdzieś jest przetarty i zwarty z czymś i prąd ucieka.
rebinwer13
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 08:26

Re: Astra H Hatchback 2006, Brak Lewego światła mijania

Postprzez walluk » 6 lip 2015, o 21:28

Sprawa rozwiązana można zamknąć post.

Wyjaśnienie:
Wczoraj zerknąłem że na wyświetlaczu świeci się komunikat "INSP2" co oznacza wg. instrukcji obsługi spaloną żarówkę. Raz jeszcze wymieniłem żarówkę na nową, tym razem wyłączyłem zapłon i włączyłem go ponownie po zmianie żarówki. I działa :)
Błąd jaki zrobiłem - wymieniałem żarówkę na włączonych światłach mijania, a jak nie świeciła nowa, zostawiłem starą bo wyglądała na nieuszkodzoną a w rzeczywistości była uszkodzona (mogłem sprawdzić miernikiem :oops: )

Pozdrawiam
walluk
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 11:32
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.