Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z radiem i ABS

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z radiem i ABS

Postprzez Raq76 » 24 wrz 2017, o 18:23

Witam serdecznie

Z góry przepraszam jeśli napisałem nie w tym dziale.
W marcu tego roku zakupiłem Opla Astrę 3h hatchbak
silnik Z16XER
1,6 benzyna
115 KM 2007 rok.
Przebieg 139000 km
Wszystko było ok do dnia dzisiejszego.
Robiąc manewr parkowania przed sklepem zaczęło mi się nagle wyłączać radio i jednocześnie pojawiać kontrolka ABS,raz też odczułem przy skręcaniu jakby wspomaganie nie działało.Był też taki dziwny dzwięk wydobywający sie spod deski rozdzielczej jakby jakiś wiatrak chodził czy coś podobnego.
Gdy wróciłem ze sklepu odpaliłem samochód i było wszystko w porządku gdy parkowałem przed domem też nie było tego problemu co przed sklepem.
Pierwszy raz takie coś mi się przydarzyło,przejechałem tym autem od momentu kupna jakieś 6 000 km i naprawdę sprawowało się dobrze.
Dzisiaj ta sytuacja mnie zaniepokoiła i dlatego pytam was doświadczonych użytkowników czy ktoś miał podobny problem? czy to coś poważnego?muszę natychmiast udać się do mechanika?

Z góry dziekuję za odpowiedzi
Raq76
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 wrz 2017, o 18:09
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Problem z radiem i ABS

Postprzez Raq76 » 25 wrz 2017, o 15:12

I co nikt nie miał podobnej sytuacji
Raq76
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 wrz 2017, o 18:09
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Problem z radiem i ABS

Postprzez sibi00 » 26 wrz 2017, o 13:30

Podbije temat. Dziś stało mi się to samo. Dodatkowo wywala mi bezpiecznik 80A od wspomagania i czasami wspomaganie jest na 1-2s wyłączane (odczuwalne czasami na rondzie). Co to może być?
sibi00
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 07:14
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.