Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Światła cofania

Moderatorzy: piotii, miranda

Światła cofania

Postprzez Toxsyk@gmail.com » 21 lut 2020, o 22:55

Witam
Pacjent astra h 2006r 2.0t 170km
Jakiś czas temu wyskoczył komunikat o lewym świetle cofania chwilę później (dzień może dwa) przestało też działać w drugiej lampie
Rozebrałem lampę okazało się że ktoś nieudolnie zamontował uszczelkę lampy pewnie podczas wymiany żarówki przez co do lampy cały czas dostawała się woda styki zaśniedziałe żarówka wydawała się ok
Wyczyściłem styki włożyłem nową żarówkę ale wstecznego dalej nie ma
Przeszperałem różne fora w poszukiwaniu bezpiecznika odpowiedzialnego za światła cofania nie znalazłem nic w schematach jest taki bezpiecznik ale tylko w wariancie małym skrzynki bezpieczników w przedziale bagażowym u mnie stery-niestety jest wariant duży i tu żaden schemat nie mówi o bezpieczniku swiatel cofania w przedziale silnika z resztą też
Problem taki że przegląd skończył się wczoraj a bez sprawnego oświetlenia mogę pomarzyć o pozytywnym wyniku badania na stacji diagnostycznej
Ma ktoś z was jakiś pomysł gdzie mogę znaleźć bezpiecznik od swiatel cofania ewentualnie gdzie szukać inej przyczyny awarii?
Liczę na szybką odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Toxsyk@gmail.com
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 22:34
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Światła cofania

Postprzez szmic » 22 lut 2020, o 07:26

włącznik światła wstecznego jest umieszczony na skrzyni biegów za lewym kołem - do sprawdzenia
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Światła cofania

Postprzez soltys_viara » 27 lut 2020, o 10:10

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, może trafi się jakiś przepalony. Wyciągnij wtyczkę od oprawy i sprawdź czy przy wrzuconym wstecznym (i włączonym zapłonie?) na którymś pinie pojawia się napięcie. To tak na początek.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Światła cofania

Postprzez Toxsyk@gmail.com » 27 lut 2020, o 13:19

Dziękuję problem rozwiązany
Wtyczka od czujnika / włącznika swiatel cofania wyskoczyła wystarczyło zapiąć odłączyć aku. Podłączyć na nowo i wsteczne świeca jak wariaty
dzięki za pomoc szmic
Toxsyk@gmail.com
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 22:34
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.