Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i ogrzewania tylnej

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i ogrzewania tylnej

Postprzez S250 » 1 kwi 2020, o 12:52

Mam problem z oświetleniem tablicy rejestracyjnej oraz ogrzewaniem tylnej szyby.
Problem pojawił się gdy wymieniłem mikrostyk klamki klapy bagażnika (klamka). Żarówki mam sprawne (sprawdzałem) Po wymianie klamki klapy znikło oświetlenie tablicy, sprawdziłem czy prąd dochodzi do gniazdka w którą wkłada się wtyczkę z przewodami od klamki oraz z przewodami z żarówkami W5W (mała prostokątna wtyczka) prądu tam nie ma. Zauważyłem że ogrzewanie tylnej szyby również nie działa dobrze, mianowicie działają tylko dwa górne oraz jedne dolny pasek. Cały środek ogrzewania jest zimny mam to szczęście że ostatnio były mrozy i szyba była zamarznięta, po 20 minutach środek był lekko odmrożony, tak jak by mało prądu dochodziło.
I teraz pytanie i prośba gdzie problem może być, może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?? Nie mam schematu podłączenia podświetlenia i ogrzewania tylnej szyby, może ktoś ma i udostępni?? Wówczas sprawdzając połączenia uda się znaleźć gdzie problem jest. Bezpieczniki sprawdzałem i mam sprawne, chociaż nie ma bezpiecznika bezpośrednio odpowiedzialnego za oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
Komputera nie mam, podłączyłem OBDII ale program nic nie pokazał.
Dodam, że klamka działa i prąd do przewodów od klamki dochodzi.
S250
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2020, o 12:29
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i ogrzewania tyl

Postprzez S250 » 3 kwi 2020, o 06:41

Oświetlenie już naprawione.
co zrobiłem, hmm nic nie zrobiłem, sto razy rozłączałem główną wtyczkę i dotykałem przewody, i za sto pierwszym razem zadziałało.
Ktoś już wcześniej o tym napisał że to są cuda z tym oświetleniem rejestracji. :)
pozdrawiam, i nie życzę nikomu takiej awarii.
S250
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2020, o 12:29
Lokalizacja: Pomorskie
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i ogrzewania tyl

Postprzez szmic » 3 kwi 2020, o 10:56

wystarczyło na dłużej odpiąć całkowicie aku, to tak na przyszłość, mały resecik
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.