Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak oświetlenia w bagażniku

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez bolodom » 3 kwi 2014, o 14:48

Witam. Od dłuższego czasu męczę się z brakiem oświetlenia w bagażniku mojej Astry H. Rozebrałem już całą klapę, jak również elektrozamek i niestety nic.. Dalej nie wiem gdzie, może leżeć przyczyna braku świecenia lampki. Na przewodach od lampki nie mam w ogóle napięcia. I czy ktoś wie, gdzie te dwa kabelki idą? Bo zlokalizowałem je tylko w wiązce kabli które idą gdzieś pod tylny zderzak...

Albo macie jakieś rozwiązanie skąd sobie wziąć napięcie abym miał w końcu oświetlenie bagażnika?
bolodom
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 14:44
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez bolodom » 3 kwi 2014, o 20:31

Nikt nie ma pomysłu?
bolodom
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 14:44
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez Marekis » 16 kwi 2014, o 08:55

W mojej Asterce też mam taką usterkę.Żarówka ok , wszystkie inne oświetlenia działają .
Jestem jej posiadaczem od miesiąca i dopiero próbuję ją rozgryść. Jak do tej pory padł mi transponder w kluczyku scyzoryk , zwiesiła się przepustnica (zerwane dwa ząbki ale jakoś chodzi) , pękły dwa węże ( w końcu wymieniłem korek i nara jest ok) , czasem imo na drugim kluczu też fiksuje ale jak na razie się nie poddaje. Jest to mój trzeci opel .

A może ma ktoś pomysł skąd wziąść +po stacyjce w bagażniku duża skrzynka bezpieczników , chce założyć sobie gniazdo do zasilania CB radia ,

2004r 1,7cdti.
Marekis
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 15:49
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez PanMaciejka » 29 maja 2014, o 20:42

poszukaj w TIS jak lecą kabelki, a jak ci się nie chce to podepnij się do lampki w suficie i puść kable do kufra.
PanMaciejka
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 14:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez szmic » 30 maja 2014, o 11:02

Marekis napisał(a):A może ma ktoś pomysł skąd wziąść +po stacyjce w bagażniku duża skrzynka bezpieczników , chce założyć sobie gniazdo do zasilania CB radia , 2004r 1,7cdti.



w AH w wersji kombi za prawą tapicerką w bagażniku jest wyprowadzona wiązka do dodatkowego gniazda zapalniczki (od razu pisze że nie wiem czy działa po stacyjce, może jest możliwość założenia przekaźnika tak jak to rozdzielają inni na przednim gniazdku), trzeba jeszcze uzupełnić brakujący bezpiecznik w REC, być może w innych wersjach nadwozia jest tak samo
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez rostex » 30 maja 2014, o 12:45

Gniazdo w bagażniku ma stały plus.
https://t.me/pump_upp
rostex
Klubowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 15:28

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez afo78 » 23 sty 2015, o 18:18

Witaj kolego.Dziś dokładnie zauważyłem u siebie identyczny problem.Wszystkie lampki oświetlenia kabinowego świecą z wyjątkiem bagażnika, (rano już nie świeciła, ale w południe chcąc to sprawdzić już było z nią wszystko ok tzn. świeciła. Znów wieczorem podnoszę klapę i nie świeci już w ogóle) Czy znalazłeś może rozwiązanie tej dziwnej dolegliwości? Byłbym wdzięczny za poradę i podpowiedź również innych którzy mieli podobny z nią problem.
afo78
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:01
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez bolodom » 26 sty 2015, o 17:24

Witam. Musisz rozebrać sam zamek. Tam pewnie przegnił Ci jeden z kabelków i nie łączy. Przynajmniej u mnie tak było i powiem, że raczej innego miejsca nie ma gdzie mogłoby się to uszkodzić :)
bolodom
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 14:44
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez afo78 » 26 sty 2015, o 19:13

bolodom napisał(a):Witam. Musisz rozebrać sam zamek. Tam pewnie przegnił Ci jeden z kabelków i nie łączy. Przynajmniej u mnie tak było i powiem, że raczej innego miejsca nie ma gdzie mogłoby się to uszkodzić :)


Witam ponownie. Zaglądałem przez ściągnięty plastik do zamykania klapy i zamek wraz z całą resztą wygląda jakby wczoraj auto wyjechało z salonu :) ..może podczas trzaśnięcia klapą coś się odlutowało?(bo lampka do tej pory świeciła bezproblemowo). Dziwne jest również to , że podczas otwarcia klapy podświetlenie rejestracji świeci co również jest aktywowane od mikro-styku zamka. Przecież chyba jest to ten sam styk co podświetlenie bagażnika??? Dlatego jak nie ma innej opcji pewnie nie obędzie się od wyjęcie tego zamka. Podpowiedzcie czy załączanie podświetlenia rejestracji a podświetlenie bagażnika to ten sam włącznik(styk). Od której strony najlepiej podważać tapicerkę i czy łatwo ja zdemontować ( czy ciężko wyskakują kołki i czy boczne plastiki klapy też trzeba demontować). Dzięki za podpowiedź bo nie chcę czegoś uszkodzić zwłaszcza że tym okresie wszystkie plastiki są sztywne i łatwo pękają. Pozdrawiam
afo78
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:01
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Brak oświetlenia w bagażniku

Postprzez bolodom » 26 sty 2015, o 19:19

Nie, podświetlenie rejestracji jest sterowane przez sterownik. Otwierasz auto to się to podświetla, w bagazniku jest tylko mikrostyk od oświetlenia bagażnika. U mnie tez wyglądał super zamek, a w środku kabelek sam odleciał, strasznie słabo są mocowane, na 100% to ten kabelek. Boczny plastików nie musisz demontować, a co do kołków to mocniej pociągnij, są dosyć trwałe, najlepiej zacząć odrywać z któregoś boku.
bolodom
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 14:44
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.