Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

brak dźwięku kierunkowskazów

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez mateusz » 5 sty 2015, o 20:15

standardowy. pyk pyk pyk pyk. byly inne ale nie pamietam jakie :P jakies chyba biiiip biiiip itp
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez janusz04065 » 6 sty 2015, o 10:04

Taki to mam kol. Szmic mi napisał że nie ma nic innego bo myślałem że coś się dzieje z CIM niektórzy na forach widać piszą głupoty.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez tuszok » 6 sty 2015, o 10:57

To masz ten dźwięk czy nie masz bo najpierw piszesz, ze nie masz dzwięku kierunków i wszyscy próbują pomoc a na koniec piszesz, że masz :shock:
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez janusz04065 » 6 sty 2015, o 13:03

Kol tuszok nie irytuj się dźwięk taki jak przy maluchu od przerywacza kierunków mam i jest OK tyko z tego co niektórzy piszą wywnioskowem że ma być podobny jak np . maja pasy czy światła i stąd to zamieszanie. Ale nie ma zleg co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej wiem że CIM jest dobry
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez Szyna1990 » 1 lut 2017, o 10:49

Witam!

Odgrzewam temat - czy ktoś jest w stanie wskazać głośniczek na zdjęciu jakiegokolwiek CIM-a z astry H ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
Szyna1990
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2016, o 11:26
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez darekg530 » 1 lut 2017, o 19:49

Głośniczek znajduje się po drugiej stronie płytki. Na płytce znajduje się białe kółeczko, którego miedziana oś jest wciśnięta w tylną cześć obudowy Cim- u. żeby się dostać do głośnika trzeba to kółko zdemontować. Niestety nie jest to prosta sprawa ponieważ trzpień (oś) jest bardzo mocno wciśnięta. Ja poradziłem sobie w ten sposób , że lutownicą podgrzewałem oś ( ale tak z czuciem żeby nie roztopić plastiku i wypchałem oś z drugiej strony. Zrobiłem to na tyle umiejętnie, że kółko ponownie wcisnąłem w to miejsce i trzyma do dziś. Później pozostaje już tylko wlutować dwie nóżki głośniczka używając odsysacza do cyny oczywiście. Wkładka głośnika znajduje się w obudowie, ale bardzo łatwo się tam dostać.Można próbować naprawić uszkodzony głośnik ( może nie zawsze będzie to możliwe), ale jeśli nie to nie ma co załamywać się ponieważ wkładka jest standardowa tzn, ma 32 ohmy a jej średnica jest taka sama jak wkładka najtańszych słuchawek np, do komputera i posiada taką samą rezystancje. Wiem bo sprawdziłem to i wszystko działało. Zanim zaczniemy naprawiać CCIM dobrze by było op-com sprawdzić działanie głośnika, jest taka funkcja w programie. Jeśli występowały takie objawy jak : charczenie , przerywany dźwięk a wreszcie całkowity brak dźwięku, to wszystko wskazuje żę będzie to problem głośnika.
Jedna ważna rzecz. Do naprawy będzie nam potrzebny komputer ( op-com) ponieważ gdy zdejmiemy to małe białe kółeczko będziemy musieli skalibrować CIM bo inaczej wyświetli nam się błąd kontroli trakcji ( o ile dobrze pamiętam tak się to nazywa) i mogą na się nie wyłączać kierunkowskazy gdy wyprostujemy kierownicę. CIM musi wiedzieć kiedy koła są wyprostowane a kiedy skręcone w prawo lub w lewo. Powodzenia.
Załączniki
imag0701.jpg
imag0701.jpg (241.52 KiB) Przeglądane 13162 razy
Avatar użytkownika
darekg530
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 17:10
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez Szyna1990 » 1 lut 2017, o 23:38

Rewelacyjna porada. Ogromne dzięki!
Szyna1990
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2016, o 11:26
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez Maciek123 » 5 lip 2018, o 07:48

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Astry H.

Pierwszy problem jaki napotkałem to właśnie brak dźwięku kierunkowskazów, niewyłączonych świateł i niezapiętych pasów.
Po przeczytaniu kilku tematów między innymi na tym forum założyłem że to walnięty głośnik w CIM.

Jednak ostatnio zaskoczyło mnie że jest dźwięk rezerwy paliwa. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie informacji czy za ten dźwięk odpowiada ten sam głośnik?

I pytanie do was czy dźwięk rezerwy paliwa pochodzi z tego samego głośnika co kierunkowskazów?

Jeśli tak to podejrzewałbym wyciszenie brakujących dźwięków w komputerze i problem można by tanio rozwiązać
Maciek123
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 07:41
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: brak dźwięku kierunkowskazów

Postprzez ahome » 12 kwi 2021, o 11:40

Czy głośniczki do CIM występowały w różnych wersjach? Kupiłem niedawno taki głośniczek i ma on rezystancję 30ohm a spotkałem się że gdzieś ktoś wspominał o identycznych ale 100ohm... Taki zapewne będzie działał ciszej ale może będzie trwalszy?
ahome
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2021, o 10:41
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.