Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Podłączenie elektryki haka

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez semekm » 18 lut 2018, o 21:03

Witam,
Założyłem hak do Astra H z 2006 roku wersja kombi.
Nie kupowałem, żadnego modułu ponieważ znajomy mechanik stwierdził, że do mojego auta nie potrzeba. Szukając informacji w internecie nie znalazłem nic co by podważało tę tezę - auto nie komunikuje w żaden sposób spalonej żarówki.

Wszystko poszło prawie ładnie. Zastosowałem wspomniane wcześniej druciarstwo. Pociągnąłem kable i zacząłem podpinać po kostkę przy lampach żeby nie ciąć kabli.
Efekt następujący:
- kierunek lewy - jest
-kierunek prawy-jest
-stop-jest
Nie ma za to pozycji, ponadto gdy tylko podpinam przyczepę to gaśnie tylne oświetlenie auta. Po odpięciu i wyłączeniu zapłonu wszystko wraca do normy, by po ponownym podpięciu znów wyrzucić światła w aucie, ale zaznaczam, wspomniane wyżej światła w przyczepie świecą.
Mam proste urządzenie do sprawdzania oświetlenia w aucie czy przyczepie i pokazuje ok. Sprawdzał podłączenie co prawda starej daty elektryk ale twierdzi, że podłączone ok. No ale nie działa jak powinno.
Ma ktoś pomysł? Czy źle zdrutowałem kable?(stop i pozycja są na jednym) czy może faktycznie powinienem zainwestować w wiązkę z modułem?
Przerabiałem wiele kombinacji z tymi drucikami ale może coś pominąłem.
Podpinałem 4 różne przyczepy i w każdej to samo.
semekm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lut 2018, o 20:48
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez Patrykus » 19 lut 2018, o 08:53

a byłby moduł i podłączenie bezproblemowe bez cyrków ze światełkami, CAN jest obliczony na max. obciążenie, więc druciarstwo typu stop/pozycja na jednym z przyczepy daje podwójnie i światła gasną, za chwilę wypalisz REC i będzie płacz
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez semekm » 19 lut 2018, o 20:30

Czyli nie ma możliwości podłączenia poprawnie tej elektryki jak tylko za pomocą modułu? Zatem Ci mechanicy twierdzący, że nie potrzeba modułu, jak i sami sprzedający z portalu aukcyjnego, są w błędzie?
Mówisz o przeciążeniu ale gdy tylko podpinam przyczepę to prąd idzie na pozycje i światła w aucie gasną. A prąd na STOP idzie chyba dopiero jak się zaświeci- wcisnę pedał. Także tak mi trochę by to na falstart wyglądało. Analogicznie rozumując zaczytane gdzieś metody typu oświetlenie tablicy czy pod trzecie światło stopu wydają mi się takim samym obciążeniem dla układu jak przy zwykłym druciarstwie.
semekm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lut 2018, o 20:48
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez Patrykus » 19 lut 2018, o 20:40

Po to w Recu jest gniazdo aby podłączyć i aktywować moduł a nie rzeźbić na kablach,
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez semekm » 27 lut 2018, o 20:21

W bagażniku mam coś takiego jak w artykule opisane jako skrzynka bezpieczników mała. Za Ch*****e nie widzę tu wtyczki, żeby podpiąć moduł a ponadto z artykułu
wynika, że moje auto nie ma RECA, więc skoro nie ma to czy moduł dalej jest potrzebny? Jeśli tak to czy wystarczy ten uniwersalny. Fakt, że gdzieś w sieci trafiłem na informację, że jak nie ma RECA to moduł jest potrzebny tylko wpinamy się pod lampy na zasadzie "druciarstwa" które już zastosowałem.
Link do artykułu:
http://astra-3.pl/porada-astra-h-bezpie ... i-bagaznik
semekm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lut 2018, o 20:48
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez Patrykus » 28 lut 2018, o 12:21

Nie masz reca, wpinaj moduł nie ma nad czym zastanawiać się
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Podłączenie elektryki haka

Postprzez semekm » 9 mar 2018, o 20:40

Zakupiłem nieszczęsny moduł i wziąłem się za jego podłączanie po szarpaniu się z przeciągnięciem kabli przez odpowiednie szczeliny dostałem zaćmienia i znów potrzebuję wskazówek.
Masę namierzyłem łatwiutko, w bagażniku jest podłączenie.
Który kabel do którego światła też wiem bo już wcześniej to ustaliłem a na nowych kablach była rozpiska który kabel od czego.
Nie wiem właściwie jak mam się podłączyć do zasilania. W małej skrzynce bezpiecznik niebieski jest odpowiedzialny za zasilanie, jest tam stale zasilanie. Bezpiecznik dołączony do zestawu ma taką samą wartość. Dostałem do tego jakiś dziwny adapter, i złączki. W związku z tym szukać opcji i wpinać się w ten właśnie niebieski kabel za pomocą druciarstwa czy w jakikolwiek inny sposób czy szukać innego kabla?
I drugie pytanie, kable od świateł to tniemy gdzieś powiedzmy w połowie, na jednej części robimy druciarstwo z kablem od modułu i spinamy szybkozłączką czy inaczej ma to wyglądać?
Ma znaczenie z której strony doczepimy kabel od modułu?

Zestaw i instrukcja wygląda praktycznie identycznie jak w linku. I właśnie podłączenie zasilania ze schematu nie jestem w stanie rozgryźć jak to ugryźć.
https://www.ehaki.pl/media/produkty/pdf ... 912-sk.pdf
semekm
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lut 2018, o 20:48
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Poprzednia strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.