Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rodzaje wyświetlaczy

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez drahe » 8 lip 2016, o 11:57

marb napisał(a):Do Drahe.

Czy taka aktualizacja dotyczy tylko CIDa? Czy GIDa również można przerobić z 2 na 3 linie?


GIDa też da się zaktualizować do 3 liniowego :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez sykus » 14 wrz 2016, o 00:31

Witam, mam chyba najuboższą wersje astry h (2007r.) TID, brak seryjnego radia, mała skrzynka z bezpiecznikami w bagażniku, nawet klimy niema ;D Ostatnio pomyślałem że może kupię seryjne radio, żeby wejść w test mode i spr temperaturę płynu chłodzącego. I tu moje pytanie czy bez komputera pokładowego (mała skrzynka w bagażniku) wyświetli mi się test mode i temperatura płynu?
sykus
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 00:24
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez drahe » 14 wrz 2016, o 07:56

Pisałem o ty wiele razy.Moduł komfortu nie ma nic wspólnego z komputerem pokładowym.
Jak dołożysz radio wejdziesz w tryb diagnostyczny nawet na wyświetlaczu TID.
Polecam za małe pieniądze dołożyć wyświetlacz BID plus radio cd30 i będziesz miał pełny komputer BC.
Czyli spalanie chwilowe, średnie, stoper itp wyświetlane na wyświetlaczu.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez sykus » 14 wrz 2016, o 09:14

drahe, to dzięki za info, bo przeglądałem wiele postów w różnych wątkach i już mi się pomieszało co i jak ;D
Tylko jeszcze mam pytanie czy jak kupię wylogowane radio razem z wyświetlaczem (BID) to będę musiał zalogować w aucie? Bo jak nie miałem radia seryjnego to chyba nie mam tego kodu
sykus
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 00:24
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez drahe » 14 wrz 2016, o 17:09

Kup parę wyciągnięta z jednego auta.
Przy odrobinie szczescia nie bedziesz musial nic ustawiać.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez sykus » 15 wrz 2016, o 08:37

Znalazłem na allegro takie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6303865234
http://allegro.pl/show_item.php?item=6482840634
http://allegro.pl/show_item.php?item=6468040311
Napisałem do sprzedawców, jak narazie dwóch odpisało, że są to radia i wyświetlacze wyciągnięte z jednego auta(sparowane), nie wylogowane, że wystarczy włożyć do auta i będą grać. To prawda? W takim przypadku nie muszą być wylogowane? Szkoda tylko że w tych radiach nie ma języka polskiego najprawdopodobniej ;/

EDIT (20.09.16;18:40):
Dziś przyszło radio z wyświetlaczem (BID), zamontowałem, działa, ale niestety wyświetla na dole tylko datę oraz wchodząc w TEST MODE po dźwięku nic się nie pojawia nowego oprócz tego co jest w ustawieniach czyli System oraz Audio ;/
sykus
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 00:24
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez DaRu » 13 paź 2016, o 20:19

W swojej Astrze mam wyświetlacz GID 2-wierszowy. Chcę wymienić ramkę okalającą wyświetlacz. Na allegro znalazłem kilka ofert sprzedaży ramek. Na moje oko wszystkie są takie same, ale w opisach różnią się numerami katalogowymi GM.(ostatnie cyfry) Drobne różnice w numeracji są też w katalogach ASO. Nie wiem jaki numer ma moja ramka, bo jeszcze nie rozbierałem.

Moje pytanie brzmi.

Czy różnica w ostatniej cyfrze numeru katalogowego ramki, ma jakieś znaczenie w późniejszym jej zastosowaniu? Czy gdybym na przykład kupił ramkę dedykowaną do wyświetlacza GID 3-wierszowego, to będzie ona pasowała także do GID 2-wierszowego? Albo czy wersja od CID będzie pasować do GID? Czy to ten sam rozmiar i sposób mocowania?
DaRu
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 wrz 2016, o 19:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez damnian » 13 paź 2016, o 20:37

Przecież odrazu widać że cid jest znacznie większy więc i ramka musi być większa. Nie ma znaczenia czy GID 2 czy 3 wierszowy, to tylko piksele na matrycy. Podobno ramka od tida jest taka sama jak ta do gida, tak wyczytałem na innym forum. Również szukam do gida, nowa kosztuje 84zł :D , dużo tego na allegro ale kiepskie zdjęcia i ciężko stan ocenić.
damnian
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 19:29

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez sykus » 13 paź 2016, o 22:15

damnian napisał(a):Podobno ramka od tida jest taka sama jak ta do gida, tak wyczytałem na innym forum.

Jeśli już to ramka od tida wydaję się taka sama jak ta od bida, a jednak jest różnica w mocowaniu wyświetlacza. Ale od razu widać że ramka od gida jest większa niż ta od tida.
sykus
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 00:24
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rodzaje wyświetlaczy

Postprzez damnian » 14 paź 2016, o 07:46

A bierzesz pod uwagę że jest 2 producentów gidów? Z 1 może pasować z 2 już niekoniecznie. Nigdzie nie napisałem że pasuje, tylko że można tak przeczytać na innym forum, od osoby która zajmuję się elektroniką i miedzy innymi sprzedażą osprzętu z astr.

ED: nie każdy sobie radzi z google no ale cóż. proszę: "Tid i GID Simens VDO mają te same ramki :) na 100%. GID Delphi Grundig już ma inną ramkę ;)"
damnian
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 19:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.