Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Demontaż przycisków kierownicy

Moderatorzy: piotii, miranda

Demontaż przycisków kierownicy

Postprzez altexperte » 3 wrz 2014, o 09:28

Czołem!

Przestały działać mi lewe przyciski na kierownicy - to znaczy sterowania radiem/cd oraz ta rolka od komputera.
Chciałbym to zdemontować i zobaczyć styki. W instrukcji piszą, żeby odkręcić jeden wkręt z tyłu kierownicy i zdjąć to.
Patrzyłem wkrętakiem i tam z tyłu nie mam żadnego wkrętu.
Coś jeszcze trzyma ten modulik z przyciskami i rolką?
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Demontaż przycisków kierownicy

Postprzez drahe » 3 wrz 2014, o 14:20

Do odkręcenia potrzebujesz śrubokręt Torx15.Krzyżakiem albo płaskim raczej nie odkręcisz tej śrubki :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Demontaż przycisków kierownicy

Postprzez altexperte » 3 wrz 2014, o 14:43

Jesteś pewny? W Instrukcji do auta sugerują zwykły krzyżak. Dodatkowo: w lewym u mnie nie ma tego wkrętu bo docieram śrubokrętem do samej obudowy zdaje się. W prawym wyraźnie czuć wkręt, śrubokręt nie wchodzi tak głęboko tam. Pytanie: co trzyma tą obudowę jeszcze? Jakieś zatrzaski?

Dobra - moduł z przyciskami wyjęty. Generalnie objawy są takie, że:
a) podświetlenie działa w obu
b) prawy moduł podgłaśniania radia oraz przełączania stacji / ścieżki działa
c) prawy moduł po wyjęciu lewego z wtyczki lecącej do CIM, przestaje działać.
d) lewy moduł nie działa - ani rolka do kompa, ani przyciski przełączania między radio a CD player.

Co to może być? Warto rozkręcić ten lewy i sprawdzić styki? Czy to jednak CIM lub ta wiązka kabli (jeżeli wiązka to czemu prawy "wykrywa" odłączenie lewego i czemu działa podświetlenie lewego?).
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Demontaż przycisków kierownicy

Postprzez kwski » 21 sty 2018, o 14:56

Przestała mi działać rolka na kierownicy od BC,raz działała raz nie, a teraz przestała całkowicie, mam pytanie czy to mogą być styki ? nawiązałem do tematu który nie został dokończony, nie dowiedziałem się co z usterką poprzednika.
kwski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 13:49
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.