Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Komunikat: Niski poziom cieczy chłodzącej

Moderatorzy: piotii, miranda

Komunikat: Niski poziom cieczy chłodzącej

Postprzez skalar208 » 20 lut 2012, o 22:13

Witam:-) Panowie mam taki problem otoż kupiłem Astre w ktorej wyswietlał mi sie komunikat niski pozimu płynu chlodniczego, poprzedni wlasciciel mowil mi ze tzreba tam jakies klemy docisnąc ale to jednak nie to mechanik polecił mi kupic nowy czujnik cieczy chlodzącej i tak zrobiłem dolałem płynu ile trzeba skasowalismy bład interfejsem i bład nadal wyskakuje, miał ktoś z was cos podobnego?
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez andy17d » 20 lut 2012, o 22:58

Od kiedy ten komunikat trzeba kasować interfejsem... no chyba, że pisząc interfejs masz na myśli przycisk na konsoli głównej :)
Możliwe, że któryś kabelek jest przerwany i sygnał z czujnika nie dochodzi do kompa.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez skalar208 » 20 lut 2012, o 23:17

Po wymianie czesci zawsze sie kasuje bo moze dalej pokazywac a wtedy wina lezy tylko po stronie komputera pokładowego.No pewnie przerwany ale gdzie? tam zeby sie dostac to masakra przydałby sie jakis schemat w ksiazce "sam naprawiam" nic nie ma, nie wiem jak sie do tego zabrac za bardzo i za nim bede probował chcialem sie poradzic
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez andy17d » 20 lut 2012, o 23:36

Próbowałeś sprawdzać obwód zwierając styki na kostce czujnika?
Kiedy ten błąd Ci wyskakuje? Tylko podczas uruchamiania silnika, czy również podczas jazdy?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez skalar208 » 20 lut 2012, o 23:45

Pojawia sie zaraz jak zaple silnik i ciagle sie swieci gdy wyłącze ten komunikat to za jakis czas podczas jazdy znowu sie zapala... A gdy zewre styki w kostce bo tak teraz mam to komunikat sie nie pojawia.Ale wiesz wydałem ponad 100 zł na nowy czujnik i wsadzony jest tylko dla picu bo nie moge z niego skorzystac:(
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez bobo1969 » 21 lut 2012, o 09:26

Miałem identyczny problem. Wymieniłem czujnik i dalej było to samo. Problem prawdopodobnie leży w zbiorniczku jest tam taki pływak który utonął i koniec. Ja rozwiązałem to wymieniając zbiorniczek, który w serwisie występuje z czujnikiem - problem znikł. Po za tym nic nie kasowałem w błędach. Powodzenia!
bobo1969
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 10:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez andy17d » 21 lut 2012, o 09:58

skalar208 napisał(a):A gdy zewre styki w kostce bo tak teraz mam to komunikat sie nie pojawia.

No to masz już odpowiedź. Obwód i komp jest OK.
Problem leży albo w nowym czujniku (zdarza się) albo w zbiorniczku (czujnik się zacina). Może jest zabrudzony/zakamieniony. Jeśli tak, to możliwe, że pomoże wymycie np. odkamieniaczem - oczywiście po zdemontowaniu.

skalar208 napisał(a):Po wymianie czesci zawsze sie kasuje bo moze dalej pokazywac

Jeszcze raz co do tego interfejsu, to komunikaty kasujesz np. op-comem???
To jest przecież zwykły czujnik (a nie np, moduł), więc co Ty tam musisz kasować?
To tak jakbyś żarówkę zmieniał. Wkładasz dobrą i komp już nie pokazuje ostrzeżeń.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez skalar208 » 21 lut 2012, o 11:11

No nie wiem mechanik mi tak powiedzial że po naprawie części komputer moze dalej pokazywac ze jest awaria i ze bład trzeba skasowac ale no ale tak jak mowisz to nie moduł wiec zapewne masz racje:)Dzieki Panowie zabiore sie w takim razie za sprawdzenie zbiorniczka i dam znac.pozdrawiam
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Poziom cieczy chłodzącej

Postprzez andy17d » 21 lut 2012, o 15:42

skalar208 napisał(a):No nie wiem mechanik mi tak powiedzial że po naprawie części komputer moze dalej pokazywac ze jest awaria

Komputer nie pokazuje Ci przecież, że jest awaria lecz że jedynie ostrzega, że masz sprawdzić poziom płynu chłodzącego.
Awarię to byś miał pokazaną np. poprzez zapalony check-engine lub którąś z czerwonych kontrolek.
To 2 różne sprawy.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Komunikat: Niski poziom cieczy chłodzącej

Postprzez skalar208 » 7 lut 2017, o 00:16

Witam Panowie przepraszam za długa zwłoke z odpowiedzią jak poradziłem sobie z tym problemem ale nie było funduszy :). Otóż jak bobo1969 pisał wyżej był problem ze zbiorniczkiem cieczy chłodzącej wymieniłem i po sprawie nic sie juz nie pojawia i zadnych błedów nie trzeba kasowac interfeacem.pozdrawiam
skalar208
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 22:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.