Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Świecące się cały czas światło w kabinie

Moderatorzy: piotii, miranda

Świecące się cały czas światło w kabinie

Postprzez dizel1982 » 20 mar 2021, o 18:08

Cześć,
Temat dotyczy astry H GTC. Dziś w kabinie kierowcy zaczęło świecić się cały czas światło. Chodzi o tą lampkę po środku, która zapala się po otwarciu drzwi. Nie da się jej wyłączyć przyciskiem. Póki co wyjąłem żarówkę ale muszę to naprawić. Nie mogę natomiast namierzyć krańcówek drzwi. Nie mam pojęcia gdzie one są w tym samochodzie. Na pewno rozwalony jest czujnik zamknięcia maski. Został o nim tylko gwint i zwisający kabelek ale nie wydaje mi się aby to było to więc szukam dalej. W bagażniku też nie mogę znaleźć nigdzie żadnej krańcówki. Bo obstawiam że to raczej jej wina chociaż mogę się mylić.
dizel1982
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:31


Re: Świecące się cały czas światło w kabinie

Postprzez Patrykus » 23 mar 2021, o 08:59

krańcówki są w zamkach
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Świecące się cały czas światło w kabinie

Postprzez William1972 » 1 kwi 2021, o 10:29

Zgaś światło, otwórz drzwi PASAŻERA i zamknij, czy lampka teraz gaśnie, (daj około 30 sekund), jeśli gaśnie normalnie, to styk drzwiowy lub powiązane okablowanie na sterownikach drzwi są uszkodzone (prawdopodobnie śledzenie do ziemi), jeśli pozostaną włączone, sugeruję zmianę jednostki opóźnienia czasowego, nie jestem pewien, gdzie znajduje się w twoim samochodzie.

Czy Twoje wewnętrzne oświetlenie też gaśnie / przygasa? Jeśli to drugie, może to oznaczać problem z samą lampą. Może być problem z PCB.

Może wycieczka na złomowisko w celu znalezienia zamiennika i sprawdzenia, czy to rozwiązuje problem?
William1972
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2021, o 15:00
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.