Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

doświetlanie zakrętów AFL AHL

Moderatorzy: piotii, miranda

doświetlanie zakrętów AFL AHL

Postprzez mateusz » 1 sty 2015, o 21:50

witam, chcialbym sobie zamontowac system doswietlania zakretow. czytalem co nie co w Internetach i Opel chyba stosuje ta technike tylko z ksenonami, tzn ze ksenony sa skretne. mozna zrobic cos takiego jak maja samochodu grupy VAG? Podczas skretu oswieca sie jedna z lamp przeciwmgielnych. bo sa moduly gdzie wrzucajac kierunek to wtedy oswietla sie lampa przeciwmgielna i doswietla zakret. ja jezdze za granice i w czechach w gorach sa serpentyny i tam zakrety sa po 180*< no i ciagle wrzucac kierunek zeby doswietlilo zakret? troszke glupie. dlatego sie pytam czy jest mozliwosc zrobienia tak jak to VW opracowal?

jeszcze jedno, prosilbym o wyjasnienie co to jest AFL i AHL. bo czytalem w niecie to doswietlanie zakretow z ksenowow i regulowanie. nie wiem czy to prawda i ktore to ktore?
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: doświetlanie zakrętów AFL AHL

Postprzez dzeju_dzeju » 22 cze 2017, o 16:01

Witam, jak mam również problem z doświetlaniem zakrętów przez fabrycznie montowane xenony. Miga po odpaleniu silnika ikona pomarańczowa doświetlania zakrętów. Nie wiem czy to ważne ale pojawiło się po umyciu auta (nie pierwszy raz myłem, więc uważam, że nic nie zalało się).
Brak też efektu po zastosowaniu procedury:

- pociągasz dźwignię od kierunkowskazów i trzymasz,

- włączasz zapłon, usłyszysz po kilku sekundach pikanie (lampka przestaje migać - informacja o zmianie systemu oświetlenia na asymetryczny)

- uruchamiasz silnik i kręcisz kołem kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego

I po zawodach. Procedura ta zamienia ustawienie świateł z symetrycznych na asymetryczne.

Po tym wszystkim po odpaleniu silnika gasł jeden z xenonów i zapalały się przeciwmgielne.
Powróciłem do "normalnych" ustawień i xenon nie gaśnie, xenon nie rusza się przy ruszaniu kierownicą a ikonka doświetlania miga????
Pomocy bo brak mi pomysłów:((
dzeju_dzeju
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2017, o 15:43
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: doświetlanie zakrętów AFL AHL

Postprzez dzeju_dzeju » 2 lip 2017, o 20:00

Witam
Widzę, że nikt nie ma żadnych pomysłów :((
dzeju_dzeju
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2017, o 15:43
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.