Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Moderatorzy: piotii, miranda

Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez KUBEK188 » 18 kwi 2015, o 09:04

Czesc koledzy.
Wiekszosc z was zna problem astry h z rdza. Predzej czy pozniej ruda dopada nasze auta. Najbardziej narazone miejsca to: pod tylna listwa ozdobna (tarcie listwy o lakier), progi od zarysowan i pod lusterkami bocznymi (przetarcia lakieru od plastiku lusterek= zazwyczaj male pecherzyki). Napiszcie swoje doswiadczenia z tymi elemetami. Jak zapobiegac i jak leczyc te miejsca. Na ile starcza naprawa itp.
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez Tezlbirs » 21 kwi 2015, o 07:49

papier ścierny zetrzeć rdze do czystej blachy, potem na to podkład antykorozyjny i farba
Tezlbirs
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 kwi 2015, o 07:45

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez KUBEK188 » 21 kwi 2015, o 12:05

Trwalosc tego zabiegu?
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez _mefius_ » 21 kwi 2015, o 19:58

W zależności jak wykonasz :)
Ze 3 lata temu po zimie miałem wodę we wnęce koła zapasowego i przez to powstał nalot rdzy.
Wszystkie miejsca starłem do blachy. Odtłuszczenie benzyną i warstwa żywicy epoksydowej PPG. Odczekałem dzień i lakier + bezbarwny. Auto sprzedałem 2 miesiące temu i rdzy nie było.
Za to na progu przy uszczelce drzwi robiłem to podczas sporej wilgoci na zewnątrz i po roku znów rdza.

Czy ktoś w Astrze zabezpieczał profile zamknięte? Poleca jakiś preparat?
Avatar użytkownika
_mefius_
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 07:21
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez murinus » 28 sty 2016, o 13:58

Witam,
jak wygląda sprawa z rdzą pod lusterkami? Robić od razu czy obserwować czy skorodowany obszar się powiększa? Blacha o ile wiem była cynkowana więc stąd mam dylemat czy ruszać to jeśli się nie powiększa
murinus
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 19:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez rado_olsztyn » 17 lis 2016, o 08:15

Wmoim kombi pojawily sie trzy ogniska rdzy na tylnej klapie ale tylko jedno przy listwie ozdobnej. Jedno przy emblemacie i jedno przy dolnej krawedzi. Probowac to zrobic samemu. Kolor bialy kod lakieru 10u (casablanca white) bedzie widac jak zrobie to miejscowo? Co polecacie jaki odrdzewiacz jaki podklad?
rado_olsztyn
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 wrz 2016, o 10:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez mieszczu93 » 20 kwi 2017, o 12:43

Przyszła wiosna i razem z nią rdza...w moim przypadku lewy błotnik/próg. Wszystko oczywiście z powodu zapchanego odpływu wody na dole błotnika. Rozkrecilem nadkole, wyrzuciłem kilka kg mokrego piachu z liśćmi i innymi śmieciami... Co polecacie zrobić w takim przypadku? Błotnika raczej nie opłaca się robić, taniej chyba wyjdzie kupić używany w kolorze nadwozia, tylko co z progiem?
mieszczu93
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 sty 2017, o 23:56
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez hammerwzzn » 7 kwi 2019, o 13:43

Hej,

Odświeżę trochę temat, bo bez sensu zakładać nowy. Jakich środków używacie do pozbywania się rdzy? Nie chcę kupować na pałę. Wole coś sprawdzonego. Dodam że póki co ogniska rdzy są dosyć małe, więc im precyzyjniejszy środek w nakładaniu tym lepiej. Kompletnie się na tym nie znam i będę to robił pierwszy raz. Wszelkie dodatkowe wskazówki mile widziane.

Pytanie też jaki lakier powinienem kupić, nie mam pojęcia jakie oznaczenie ma ten kolor i jak go szukać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z góry dzięki za pomoc.
hammerwzzn
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 kwi 2019, o 12:28
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez dayro » 3 sie 2019, o 21:57

Jeszcze dolne wewnętrzne ranty drzwi lubią rdzewieć mam to u siebie. Ruda gnieździ się zagięciu blachy pod paskiem masy uszczelniającej. Bardzo trudne do usunięcia bo trzeba wyciąć ten zagięty fragment blachy alby usunąć korozję.
dayro
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 21:40
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Miejsca w ktorych jest lub bedzie rdza.

Postprzez piotrh » 11 maja 2020, o 12:44

witam, po zimie takie kwiatki odkryłem na nadkolu/progu. Jakie są orientacyjne koszty usunięcia rdzy u blacharza?

rdza_Easy-Resize.com.jpg
rdza_Easy-Resize.com.jpg (218.03 KiB) Przeglądane 13744 razy
Załączniki
rdza_Easy-Resize.com.jpg
rdza_Easy-Resize.com.jpg (218.03 KiB) Przeglądane 13735 razy
piotrh
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 12:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 36 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.