Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Moderatorzy: piotii, miranda

Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Postprzez bar_tek2 » 15 kwi 2021, o 11:00

Dzień dobry,

Auto: Astra H 1.6 105KM, 2004rok. Wymieniłem alternator (bardzo buczał, jak rakieta). Po wymianie na alternator STARDAX STX100221 (450zł) po włączeniu silnika zapala się ikonka ładowania akumulatora. Parametry przed włączeniem auta 12.4 w trakcie włączania spada do 10.5 i potem utrzymuje się 14.4. Cały czas ikonka się świeci. Wyłączam silnik i włączam ponownie ikonka już się nie świeci i nie zapala się ponownie.

Złożyłem reklamację do Mechanika stwierdził, że może walnięty alternator wymienił na gwarancji na nowy i dalej to samo. Pojechał do elektryka, elektryk mówi, że w tych autach lepiej regenerować stare. Za regeneracje chce 550zł. Dzwoniłem do hurtowni alternatorów, gdzie również robią regenerację. Gościu polecił alternator RMS (bez gwarancji, że ikonka nie będzie świecić 550zł, albo nowy regulator BOSH 160zł, też bez gwarancji. Zapytałem się, czy mogę kupić dokładnie taki sam alternator jak miałem, to powiedział, że takich już nie ma, tylko zamienniki.

Generalnie parametry pracy wydają się ok i zastanawiam się co zrobić... może ktoś miał podobny problem i ma sprawdzone rozwiązanie.

Pozdrawiam
bar_tek2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 10:48
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Postprzez Patrykus » 15 kwi 2021, o 11:51

takie objawy daje podróbka regulatora napięcia
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Postprzez bar_tek2 » 15 kwi 2021, o 12:07

Myślisz, że sama wymiana na regulator BOSHa (tak jak proponował gości w hurtowni), załatwi temat? Alternator by pozostał ten sam.
bar_tek2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 10:48
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Postprzez Patrykus » 16 kwi 2021, o 09:06

nie wiem na jaki trzeba wymienić, to samo miałem u siebie po regeneracji, co jakiś czas pojawiała się kontrolka pomimo że ładowanie itp. było ok, oddałem z powrotem na reklamację, wymienili regulator na inny i problem zniknął
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka ładowania akumulatora po wymianie alternatora

Postprzez bar_tek2 » 29 maja 2021, o 12:19

Witam,

Problem został rozwiązany. Zamontowałem oryginalny regulator Bosch (numer F 00M 144 142), alternator pozostał ten sam. Od wymiany przejechałem około 1000km i nic się nie dzieje.
Temat można zamknąć.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
bar_tek2
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 10:48
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.