Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez umek19 » 3 mar 2016, o 02:24

ale nie wazne skad masz auto spróbuj zadzwon do salon i powiedz co sie dzieje - jeśli powiedza ,ze trzeba na diagnostyke za 150 to podziekuj bo chłopaki z forum napewno w tej cenie by to naprawili, z tego co wiem to akcja serwisowa skonczyla sie w czerwcu ale sprawdzić mozna, znając polskie realia to szybciej by naprawili ci je w niemczech za darmo niz w polsce( sprawdzone osobiście w Polsce salon mówił Nie a w Niemczech- zapraszamy). Osobiście uważam że serwis opla w moim miescie jest najgorszy jaki spotkałem w życiu poporstu Hamy i buraki. Przeżyłem wiele serwisów różnych marek ale do Top Auto w Białymstoku żywy nie pojadę.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez kamil-nowy » 7 cze 2016, o 19:31

Witam ponownie, klakson naprawiłem w 10 min. Wykręciłem z kierownicy przyciski odpowiedzialne za sterowaniem radiem (na lewym i prawy ramieniu kierownicy). Odłączyłem, ponownie wpiąłem kostki do przycisków i skręciłem. I tyle - klakson zaczął działać. Dzięki za wszystkie rady.
kamil-nowy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez Mateusz_E » 31 sie 2016, o 21:32

Cześć.

A powiedzcie proszę, czy żeby zobaczyć czy mam tą spinkę na module kolumny kierowniczej, czy nie, muszę demontować całe koło kierownicy czy można jakoś łatwiej zdjąć tą osłonę od spodu?
Widać otwór jednej śruby od spodu i dwie śruby przy odpowiednim kręceniu kołem kierownicy po lewej i prawej stronie. Czy coś jeszcze tam trzyma tą osłonę?
Spinka prawdopodobnie jest, jak wynika z historii serwisowej: "2010-12-13 Klammer an CIM-Gehäuse anbauen 100 960 km" ale może się poluzowała, czy co?
Generalnie żadne z wymienionych objawów nie występują u mnie. Tylko rolka od BC i przyciski zmiany stacji radiowych i przełączanie się pomiędzy CD, a radiem nie zawsze działają. Albo działają ale wciśnięcie rolki BC powoduje przełączenie między CD a FM i jakieś takie numery. Jak zdemontować ten zestaw przycisków po lewej stornie? Jak się to fachowo nazywa? Bo raczej nie "manetka"?
Temat całkiem świeży, wcześniej się to nie przytrafiło.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Obrazek
Mateusz_E
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 09:00
Lokalizacja: Jaworzno
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez Krzysztof » 16 wrz 2017, o 20:00

Witam ,pomimo że posty są stare to wielu ciągle je przeszukuje żeby coś naprawić w swoim autku.Dzisiaj walczyłem z klaksonem,(podczas naciskania klaksonu przygłaśniało się radio,ale sygnału dźwiękowego nie było).
Zastosowałem się do porady kolegi kamil-nowy,wykręciłem przycisk z kierownicy ten prawy ,wsuwka chyba słabo się trzymała ,wyjąłem ją i włożyłem ponownie skręciłem przycisk i klakson działa.5 minut roboty,a nadmienię że fachowcy chcieli wymieniać CIM.Opel Astra H 2011r.
Krzysztof
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:45
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez 3ndriu199 » 27 wrz 2017, o 17:16

witam. Wydaje mi się że mój problem jest w tej tematyce.

Dojechałem na zakupy po powrocie ze sklepu wsiadam w auto i czarna deska. Po przekręceniu stacyjki zegary się nie świecą. Niby wszystko działa, radio szyby kierunki wycieraczki tylko zegary się nie świecą i rozrusznik nie kręci. Do tego o dziwo po włączeniu zapłonu zapalaja się światła a z kolei włącznikiem nie działają w ogóle. Na czas przekręcenia stacyjki na kręcenie rozrusznikiem dmuchawa się wyłącza niby jak zawsze ale nie ma prądu w desce

może ktoś miał podobny problem lub wie jak taki problem ugryźć. przed tym jak ostatni raz jechałem wszystko było ok. Auto stało ok. 30 min.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
3ndriu199
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 18:44
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez Krzysztof » 27 wrz 2017, o 18:09

3ndriu199 » nie w tym dziale szukasz,tutaj mieliśmy opisywany problem z klaksonem,ale polecam zaglądnij pod ten link,opisują chłopaki usterkę podobną do Twojej.http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1686514.html
pozdrawiam
Krzysztof
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:45
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez 3ndriu199 » 28 wrz 2017, o 13:45

dzięki :) Obstawiałem że to jakiś problem z CIM po prostu... Na przyszłość to bezpiecznik nr. 3 w bagazniku. W moim przypadku zasniedzial styk dlatego na pierwszy rzut oka wszystkie były ok i problemu szukałem gdzie indziej.
3ndriu199
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 18:44
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez Norged » 8 cze 2018, o 14:14

Powodem nie działania klaksonu jest słabo dokręcona sruba z przewodem masowym.
Na zdjeciu nr 3 zamieszczonym przez umek19 jest przewód z zółtą koszulką, nalezy mocno dokręcić srubę która go trzyma (a najlepiej wczesniej odkręcić i wyczyscic) i wszytko wróci do normy !
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez Mistral55 » 18 lip 2019, o 15:53

Norged, czy mógłbyś podrzucić tę fotkę, o której piszesz lub napisać gdzie ta śruba.
Z góry dzięki.
Mistral55
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 gru 2018, o 16:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez topiq » 18 lip 2019, o 16:16

Przecież masz to zdjęcie na pierwszej stronie...
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.