Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez kamil-nowy » 11 lut 2016, o 23:26

Witam, posiadam Opla Astre 1.6 110 KM 2007 rok kombi. Naciskając klakson zamiast dźwięku ostrzegawczego zwiększa się głośność radia. W żadnej kombinacji nie działa klakson. Posiadam kierownice funkcyjną. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
kamil-nowy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:18
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez umek19 » 12 lut 2016, o 03:50

wymień tasme w kierownicy czyli cim, ale sprawdz jeszcze komputerem ale raczej to to
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez wojtak » 14 lut 2016, o 09:50

Zmniejsz podświetlenie zegarów i zobacz co się stanie - powinno być wtedy dobrze. Cim to nie taśma. Owszem przyczyną może być taśma wychodząca z CIM ale jednak to dwie różne rzeczy. Kiedyś była kampania serwisowa i zakładali na moduł spinkę, żeby taśma lepiej łączyła. Niestety w wielu przypadkach po pewnym czasie spinka przestawała spełniać swoje funkcje. Pomaga też przelutowanie taśmy, bo po pewnym czasie robią się na niej zimne luty.
Ja jeżdżę z przyciemnionymi zegarami i się nie przejmuje. Pozwoliło mi to zaoszczędzić kilkaset złotych za moduł CIM i jego programowanie.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez umek19 » 14 lut 2016, o 21:16

wydawało mi się, że cim i taśma to jedno ale mogę się mylić( mowię o astrze bo w innych samochodach wymieniałem i były to oddzielne elementy) ale jesli kolega mówi, że zmniejszenie podświetlenia pomaga to byłoby ciekawe i nawet możliwe do zaakceptowania
Załączniki
cim astra h.jpg
cim astra h.jpg (87 KiB) Przeglądane 26061 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez kamil-nowy » 14 lut 2016, o 21:50

sprawdziłem dzisiaj podświetlenie licznika w każdym ustawieniu i niestety za każdym razem zaczynało głośniej grać radio. Gdy je wyłączyłem rezultat ten sam - brak sygnału. A gdy podłącze pod komputer wyskoczy błąd z tym cim czy taśmą?
kamil-nowy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez drahe » 14 lut 2016, o 23:34

wojtak napisał(a): Cim to nie taśma.


CIM to nazwa modułu który pełni wiele funkcji między innymi immo i taśma jest jego częścią.
Oczywiście można wymienić samą taśmę nie wymieniając całego CIMa ale to nie zmienia faktu że CIM i taśma to jedno.
ASO zawsze wymienia cały moduł.

W przypadku autora tematu przyczyn może być kilka.Może taśma CIMa, może luty, może wiązka elektryczna przycisków klaksonu.
Błędów raczej nie będzie a jak będą to nie wskażą winnego.

Sprawdzałeś sam klakson czy działa?
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez umek19 » 15 lut 2016, o 02:12

a co się dzieje jak używasz rolek lub przycisków na kierownicy, wiem ,że rolki moga trąbić zamiast sterować radiem a tu wychodzi odwrotnie?? klakson steruje radiem, a rolki i przyciski?
sprawdz czy klakson działa ale "na krotko czyli podając do niego zasilanie"
u mnie wiązka od cima jest przerobiona, masa jest podpięta do nadwozia i wiem , że robił to serwis bo mam na to papier ale nie wnikałem co było tego powodem
wiem, że była na to akcja serwisowa, jednym wymieniali wiązke , innym cim a jeszcze innym podobnie jak mi poprawiali mase na kierownicy, spróboj podac mase na kierownice np. w nogach pod pedałami masz dobry dostep
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez kamil-nowy » 22 lut 2016, o 17:51

Sprawdziłem sam klakson - działa. Sprawdziłem czy dochodzi napięcie do klaksonu - niestety nie. Wszystkie rolki i przyciski na kierownicy działają poprawnie. Klakson dalej steruje głośnością radia. umek19 w jaki sposób mogę podać masę na kierownicę?
kamil-nowy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez umek19 » 22 lut 2016, o 18:16

a sprawdzałeś błędy? masz esp? bo gdybyś miał esp i uszkodzona tasme to by wywaliło bbłąd czujnika skrętu kierownicy i to by nam dało ,że masz uszodzoną tasme. Sprawdz błędy a ja zrobie zdjęcie jak to wygląda naprawione czyli co z czym połączyć , kolejna sprawa sprawdz czy nie ma akcji serwisowej na to bo w zeszłym roku chyba jescze była czyli zadzwoń do salonu tylko te mend. nigdy do niczego sie nie przyznaja ale spróbuj.

tak jak widać z wiazki jest wyciagnięta masa i jest ona przeniesiona przed regulacje wysokości kierownicy. Gdyby to nie pomogło trzeba zdjąć poduszkę i tam posprawdzać klakson, sprawdzić bezpieczniki (nie wiem czy nie ma przekaźnika od klaksonu czyli napewno jest tylko czy jest do niego dostęp) i ustawienia w cim'e odnośnie rolek i przycisków na kierownicy, zobacz czy masz spinke na "kierownicy" albo spróbuj docisnać cim'a w tym rogu

spróbuj jeszcze odpiąć akumulator żeby zresetować -czasamy astry wariują i sprawdz styki w kostce do cim'a (na odpietym aku.)
Załączniki
cim spinka.jpg
na innym forum dociskają spinkę cim'a zakładaną przez serwis i pomaga
cim spinka.jpg (204.65 KiB) Przeglądane 25992 razy
20160223_000517 (640x480).jpg
20160223_000517 (640x480).jpg (184.37 KiB) Przeglądane 25992 razy
20160223_000431 (640x480).jpg
20160223_000431 (640x480).jpg (182.98 KiB) Przeglądane 25992 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak klaksonu. Naciskając klakson głośniej gra radio !!

Postprzez kamil-nowy » 2 mar 2016, o 21:24

Mam ESP - sprawdzę błędy. Auto kupiłem od handlarza z Niemiec. Nie sądzę żebym mógł starać się o tę akcję serwisową. Dzięki za tak dużą ilość wskazówek. W tym miesiącu wszystko posprawdzam, dam znać.
kamil-nowy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lut 2016, o 23:18
Silnik: 1.6 Z16XER

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.