Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Czary z pozycyjnymi

Moderatorzy: piotii, miranda

Czary z pozycyjnymi

Postprzez Krzychulica » 16 mar 2016, o 22:46

Hej.

W ciagu dnia nagle zaczęły mi świecić pozycyjne - sasiad dał znać ze mam światła zapalone. Kłopot w tym ze światła były na przełączniku wyłączone. Sprawa wyglada następująco:
1. Samochod zamknięty, wszystko wyłączone, pozycyjne świeca
2. Przekręcę kluczyk na zapłon, pozycyjne gasną i mogę nimi normalnie sterować z przełącznika. Jak wyłącze zapłon pozycyjne sie włączają.
3. Jak wymontowalem przełącznik to światła prawidłowo przeszły po odpaleniu silnika w tryb awaryjny czyli samoistnie sie zalaczyly mijania z pozycyjnymi, natomiast przy wyłączonym zapłonie bez przełącznika pozycje dalej świeciły.
4. Przy wyjętym kluczyku jak pozycje świeca to nie mozna uruchomić pozycyjnych lewych czy prawych, nie reagują na kierunkowskaz.

Macie jakieś sugestie? Ktoś sie z czymś takim spotkał ?
Krzychulica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 sty 2016, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Czary z pozycyjnymi

Postprzez Damian_PL » 18 mar 2016, o 13:14

Cześć kolego, wczoraj miałem podobny problem, a mianowicie wyglądało to tak. Odpaliłem rano auto przyjechałem do pracy, zaparkowałem i poszedłem pracować. Po 3 godzinach przychodzi do mnie kumpel i mówi że awaryjne mi mrugają. Ja zdziwiony poszedłem wyłączyłem, zamknąłem auto i powoli szedłem w stronę budynku, odwróciłem się jeszcze i patrze a tam znów światełka sobie mrugają. Nie pomagało nic ani odpalenie auta, ani wymiana baterii w kluczyku. Na szczęście mam Op-coma. Podskoczyłem szybko do domu podłączyłem i okazało się że miałem jakiś błąd zablokowania drzwi oraz świateł awaryjnych. Skasowałem błąd i wszystko jest okey. Także proponuję ci podjechać na komputer do mechanika lub Op-coma do znajomego :)
Damian_PL
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 08:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Czary z pozycyjnymi

Postprzez umek19 » 18 mar 2016, o 14:58

odłącz akumulator może na poczatek
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czary z pozycyjnymi

Postprzez Krzychulica » 29 mar 2016, o 20:56

Akumulator odpinany na 3 godziny nie przyniósł efektu. Mechanik rozebrał jakąś kostkę pod skrzynką z bezpiecznikami ale nie przyniosło to efektu. Efekt przyniosło odpięcie akumulatora na około 16 godzin, noc i cały dzień i problem się póki co nie powtórzył.
Krzychulica
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 sty 2016, o 16:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Czary z pozycyjnymi

Postprzez marian321 » 19 lip 2017, o 06:29

Witam.Ten sam problem-nie gasnonce swiatla pozycyjne-postojowe.Klema sciagnieta na 14 godzin i sie naprawilo.Na jak dlugo?Dodam ze mialem 100w zarowki mijania i zalozona chinska lampe.Dzieki watkowi nie wszedlem w koszty.Dzieki.
marian321
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 18:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.