Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak rozruchu. CIM? Stacyjka? Kluczyk?

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak rozruchu. CIM? Stacyjka? Kluczyk?

Postprzez Rolus » 3 kwi 2016, o 08:47

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

Mam problem w Astrze III H 1.6 (benzyna, rok prod. 2005). Od czasu do czasu po przekręceniu kluczyka następuje przejmująca cisza; zapłon jest, elektronika działa, ale nie kręci. Ostatnio raz w tygodniu. Dlaczego? Akumulator jest sprawny, rozrusznik wymieniony. Wczoraj natomiast - przy wystąpieniu właśnie tego problemu - rzuciła mi się w oczy migająca kontrolka serwisu (sylwetka auta z kluczem), która wskazuje na blokadę rozruchu wywołaną przez immobilizer. Po kilku podejściach odpala według podobnego schematu:

1. Przekręcenie kluczyka
2. Sekunda głuchej ciszy
3. Udany rozruch.

Później znów, załóżmy, dziesięć razy bez problemu i za jedenastym powrót usterki. Oto, co do tej pory udało mi się znaleźć na ten temat:

- należy zmienic program sterownika CIM na optymalizujący odczyt transpondera (potrzebny kod security),
- uszkodzony jest sam moduł CIM i należy go wymienić i zaprogramować,
- uszkodzone 2 kluczyki (np. od upadków), choć to mało prawdopodobne,
- problem w stacyjce.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i pomoc. To bardzo frustrujące.
Rolus
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 07:46
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Brak rozruchu. CIM? Stacyjka? Kluczyk?

Postprzez emil3 » 22 lip 2016, o 20:18

Witam.

Mam podobny problem ale jak poruszam kluczykiem to wtedy odpala. Moje podejrzenia to stacyjka ale na razie nie biorę się za nią. Gdzieś wyczytałem, że może być słaba bateria w kluczyku i to bedzie najłatwiej sprawdzić.
emil3
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 16:47
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Brak rozruchu. CIM? Stacyjka? Kluczyk?

Postprzez drahe » 23 lip 2016, o 08:45

Jak miga kontrolka i rozrusznik milczy a auto z lat 2004-2006 to problem jest z cimem.
Zmiana CIMa na nowszy pomaga w 100%.
Można też zmienić oprogramowanie na nowsze i też pomaga :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak rozruchu. CIM? Stacyjka? Kluczyk?

Postprzez Aron90 » 9 sie 2017, o 14:19

Witam. Astra 1.9 2006. U mnie zmieniono w cim oprogramowanie na najnowsze, a problemy z odpalaniem występują nadal ( i to tak samo jak wcześniej - tylko w upalne dni) Gdy jest chłodno i nocami nie ma problemów. Czy możliwe że szwankuje sama stacyjka
Aron90
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 12:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.