Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez Martyna1990cleo » 3 sie 2016, o 17:45

Witam

Ostatnio podczas zmiany biegów niestety złamał mi się plastik pod gałka zmiany biegów i przez co miewam trudność wycelowac pomiedzy Biegiem 1 a wstecznyn ponieważ guzik ktory wczesniej naciskałam juz nie podnosi tego mechanizmu. Mozna sie pomylic i wybrac wsteczny zamiast 1, Czy wiece gdzie mogę dokupic ta plastikową część? jestem zielona jezeli chodzi o samochody wiec prosze Was mężczyźni o pomoc


Dziekuję i Pozdrawiam
Martyna1990cleo
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 17:30
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez maly50 » 4 sie 2016, o 17:20

Witam dołączę się do tematu ponieważ też mam problem z mechanizmem zmiany biegów. Gdy chciałem wyciągnąć gałkę by zmienić mieszki wyskoczył mi cały lewarek i pękł mi ten plastik co siedzi na końcu drążka i w gnieździe może ktoś wie czy można go samego dokupić czy tylko w komplecie?
Chodzi mi o ten plastik co widać w linku na samym dole drążka.
http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Galka-lew ... 51283/1551
Oraz bym był wdzięczny jak by ktoś powiedział jak go należy założyć ponieważ jak włożyłem ten połamany do gniazda to nijak nie chciał wejść drążek nawet próbowałem nabić młotkiem.
maly50
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 17:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez drahe » 9 sie 2016, o 09:24

Nie występuje osobno w oryginale.
Zamiennika raczej na pewno nie ma.
Nr części: 93180984
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez elektron1234 » 13 sie 2016, o 07:33

Witam
Należy rozkrecić konsole srodkowa ,żeby był dobry dostęp ,tuleje osadzic na gałke na smarze ,owinac z gory tuleje tasma malarska,wsadzić do polowy w drażek ,odwinac tasme i docisnac az zaskocza zatrzaski plastikowe (napewno młotkiem tego sie nie robi tylko wszystko recznie) Tez przy wymianie mieszka pękła mi ta tulejka ale wszystko zrobilem i dziala( niestety trzeba przy tej robocie uzbroic sie w cierpliwosc)
Powodzenia
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez Rzuuf » 12 gru 2018, o 21:01

Witam wszystkich,
jestem nowym użytkownikiem zarówno forum, jak i Astry H, który kupiliśmy 3 tyg. temu dla żony.
Dziś chciałem wymienić mieszek lewarka zmiany biegów i narobiłem sobie kłopotu z lewarkiem. Wcześniej szukałem porad na ten temat w sieci i zgodnie z nimi podgrzałem gałkę lewarka suszarką, a następnie usiłowałem ściągnąć do góry. Nie jestem siłaczem, ale zamiast ściągnąć samą gałkę wyrwałem cały lewarek z oboma jabłkami. Na dole został nieuszkodzony plastikowy koszyczek z zaczepami po bokach. Sama wymiana mieszka nie okazała się tak trudna, jak się obawiałem. Niestety wciśnięcie dolnego jabłka do koszyczka jest dla mnie niewykonalne. Czy to należy zrobić na siłę? Czy należy w jakiś sposób (jak? - bardzo trudno tam w ogóle włożyć rękę, a trzeba równocześnie odchylić dwa plastikowe zaczepy po bokach i czymś wysunąć koszyczek do góry) wyciągnąć ten koszyczek z oprawy i próbować go nabić na jabłko? Czy jestem to w stanie zrobić sam, czy na sznurku muszę jutro jechać do warsztatu?
Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź i poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Rzuuf
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 gru 2018, o 20:49
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez elektron1234 » 12 gru 2018, o 21:38

Naciskasz dwa zaczepy i tuleja wychodzi Tuleje zakladasz na lewarek i wkladasz w gniazdo .Jak wyciagniesz tuleje zobaczysz jak to zrobic. Powodzenia
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez Rzuuf » 13 gru 2018, o 01:21

elektron1234 napisał(a):Naciskasz dwa zaczepy i tuleja wychodzi Tuleje zakladasz na lewarek i wkladasz w gniazdo .Jak wyciagniesz tuleje zobaczysz jak to zrobic. Powodzenia

Dziękuję serdecznie za pomoc. Uporałem się. Największą trudnością, spotęgowaną ciasnotą, okazało się jednoczesne zwolnienie dwóch zaczepów i wyciągnięcie tulei do góry. Z pomocą tylko własnych dwóch rąk, oczywiście. Gdyby był pomocnik, byłoby łatwiej. Jeszcze raz dzięki. Dobranoc.
PS. Też jestem z Rzeszowa, tak się złożyło.
Rzuuf
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 gru 2018, o 20:49
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez Rafik77 » 31 gru 2018, o 14:16

Witam.Ja mam problem z wbiciem 3.Mianowicie na wiekszych obrotach jadac 2 nie moge czasem wbic 3.Ktos cos.Dzieki i pozdro
Rafik77
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 gru 2018, o 14:07
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez elektron1234 » 31 gru 2018, o 16:14

Witam Wszystkich i zycze wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2019
Kolego Rafik
To jest post dotyczacy wymiany mieszka a nie problemów z biegami.
Poszperaj w mechanice
Powodzenia
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z mechanizmem wybieraka(Plastik pod Gałką)

Postprzez Ambrozzzzy » 17 lip 2020, o 11:52

elektron1234 napisał(a):Witam
Należy rozkrecić konsole srodkowa ,żeby był dobry dostęp ,tuleje osadzic na gałke na smarze ,owinac z gory tuleje tasma malarska,wsadzić do polowy w drażek ,odwinac tasme i docisnac az zaskocza zatrzaski plastikowe (napewno młotkiem tego sie nie robi tylko wszystko recznie) Tez przy wymianie mieszka pękła mi ta tulejka ale wszystko zrobilem i dziala( niestety trzeba przy tej robocie uzbroic sie w cierpliwosc)
Powodzenia

Jak rozkręcić tą konsole ?
Ambrozzzzy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2020, o 11:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.