Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Pawel_SRC » 7 gru 2017, o 21:48

No to musisz wiązkę przerobić i kupić odpowiedni włącznik świateł ten z regulacja
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Tomtu » 20 lis 2018, o 07:11

Witam
Będę zmieniał światła Xenon na zwykłe soczewkowe h7 w Vectra C.
Niestety na forum Vectry nikt nie znał odpowiedzi na moje pytania więc może tu ktoś będzie wiedział bo auta podobne.
Czy aby wylogować/zmienić na nie występuje AHL/AFL przez op-com trzeba mieć Car-pass ??? ja nie mam :-(
Gdzie dokładnie w op-comie są te funkcje które trzeba zmienić i jak się nazywają ?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Tomtu
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lis 2018, o 07:00

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Lorenso » 10 lut 2020, o 22:27

Witam. Czy to prawda, że przy zmianie xenonow na zwykle lampy trzeba dokupić oprawki od żarówki kierunkowskazu? Podobno te z Xenon nie pasują do halogenów
Lorenso
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 14:11
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 11 lut 2020, o 12:20

Skoro zmienia się całe reflektory to po co oprawki? Kostki są takie same.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Lorenso » 11 lut 2020, o 13:01

Bo nowe lampy depo które zamówiłem nie mają. A słyszałem że są 2 rodzaje tych oprawek
Lorenso
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 14:11
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez SlySko76 » 2 lis 2020, o 10:45

Witam, podzielę się własnymi spostrzeżeniami na temat wymiany BI-xenonów na zwykłe nowe(org. Hella) jeśli chodzi o wymianę to jest to łatwe jak dla ogarniętego chłopaka/mężczyzny. przed mówcy napisali m/w już wszystko jeśli chodzi o demontaż zderzaka, dodam od siebie jeśli chodzi o kierunkowskazy to zaślepki nie pasują inne wkłady do żarówek(w lampach ogr. są tylko żarówki kupić), trzeba uważać na zapinki(czerwone) przy podłączeniu reflektorów, nie trzeba nic modyfikować w kompie jeśli chodzi o światła mijania czy drogowe u mnie wszystko działa, spryskiwacze też. Kontrolkę od AFL wył. wyciągając bezpiecznik nr 33 5am, oczywiście jest brak manualnego poziomowania ale można to zrobić, w moim przypadku jest to nie potrzebne bo u mnie jest brak haka nie zamierzam go mieć i dużych ciężarów nie przewożę. Diagnosta nie czepiał się(org. lampy są idealnie ustawione na poziom 0), a powodem wymiany były kosztowne naprawy lamp tzn. pierw zepsuł się moduł skrętu(prawy) brak przy starcie auto poziomowania, później lampa lewa dostała sztywnego zeza koszt naprawy idzie w tysiące w moim przypadku wyglądało to tak bez gw. ok 1500pln na częściach używanych, na nowych org. w okolicach 2700pln plus robocizna więc postanowiłem na zmianę i napiszę szczerze dla mnie jest ok. mniej problemów.... jeśli chodzi o lampy to mam je na sprzedaż, a to już w innym dziale z dokładnym opisem i fotkami. Pozdrawiam
SlySko76
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2020, o 09:45
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez MarBas » 10 lut 2021, o 19:51

Czesć,
Panowie też wymieniłe bixenon na zwykłe lampy wyłacznik świateł zamieniam na taki z regulacją ,
Gdzie podłączyć przewód z regulacji dajcie jakieś zdjęcia?
MarBas
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2021, o 19:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 11 lut 2021, o 12:06

Chodzi ci gdzie podłączyć przewód przy włączniku świateł ?
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez MarBas » 11 lut 2021, o 16:22

Tak, przy włączniku świateł ale najpierw trzeba przeprogramować moduł na ryp bez samopoziomowania
MarBas
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2021, o 19:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 11 lut 2021, o 17:05

W opcom trzeba zmienic z AFL na AHL a co do tego pod który przewód się wpiąć, to ja to robiłem na czuja po prostu przykładałem po kolei do przewodów przy przełączniku i kręciłem pokrętłem od poziomowania świateł. Na jednym przewodzie poziomowanie zadziała i wtedy tylko wpinasz się.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.