Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Obelix » 10 paź 2016, o 17:22

Jestem już po wymianie, przeszczep się przyjął :) na szczęście złącza wyglądały na nieruszane i po odłączeniu bi-xenonów i podłączeniu halogenów lampki działają, jedyne co mnie niepokoi to to, że nie działa regulacja wysokości świateł z kabiny, ale to może przez walnięte silniczki w lampach, bo rozkład pinów w złączu był taki jak w oryginale (brak dwóch osatnich pinów). No ale to już pierdoła, najważniejsze, że lampy działają, dzięki jeszcze raz za pomoc.
Obelix
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 18:48
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 10 paź 2016, o 17:56

Albo bezpiecznik walnięty.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Pawel_SRC » 30 sie 2017, o 21:17

Witam .
Tez zmieniłem lampy z Bi Xenonu AFL na ORI HELLA Halogenowe ponieważ co chwilę padały mi ORI przetwornice .. Wymieniłem x3 za każdym razem na nowe i dupa zwarcie gdzies i lewa lampa zdychala ..
Pare dni temu padał zaś i podjąłem decyzję o kupieniu ORI Nowych lamp Hella które szły na pierwszy montaż .
U mnie wyglądało to tak wymatowalem stara lampe podłączyłem nowa nie modyfikująca nic w kablach tylko tak jak jest i wszystko działa normalnie tylko brak regulacji bo nie mam przełącznika przystosowanego i oczywiście jest błąd od poziomowania reflektorów jutro jade do Opla zeby mi to wyłączyli :)

Ogólnie to powiem tak za zarwoki h7 i h1 dałem ponad 200pln ale efekt końcowy jest taki ze lampy bardzo dobrze świecą i jestem zadowolony jedyne co odczułem to to ze jest brak tego doswietlania a tak to jakosc widocznosci na 6 bałem sie ze bedzie straszna roznica ale jestem bardzo miło zaskoczony efektem .
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez sprajt86 » 2 gru 2017, o 15:32

witam. To jak to jest z tą zmianą pinów. Trzeba zmieniać żeby lampy działały? Bo patrze że różnie ludzie piszą. Jestem przed wymianą lamp i się zastanawiam czy zmieniać piny czy podłączyć jak jest i doprowadzić przewód do 8 pinu. Byłbym wdzięczny za odpowiedz
sprajt86
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2017, o 15:21
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 2 gru 2017, o 16:27

Spotkałem się z informacją ,że kilka osób podłączyło lampy bez modyfikacji pinów i lampy działały. Trzeba spróbować :)
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Pawel_SRC » 4 gru 2017, o 15:45

Ja nic nie robilem z pinami
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez sprajt86 » 4 gru 2017, o 18:43

Pawel_SRC napisał(a):Ja nic nie robilem z pinami


a co z regulacją wysokości świecenia? dokładałeś dodatkowy przewód czyli ten do 8 pinu? Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedz
sprajt86
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2017, o 15:21
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Pawel_SRC » 7 gru 2017, o 18:20

Siema powiem tak ja kupiłem nowe ori lampy hella one maja fabryczna pozycje ust. nie dokładałem regulacji elektrycznej bo szkoda dłubać w kablach i dorabiać jakieś przewody i robić druciarstwo, nie mam regulacji po prostu pojechałem na diagnostykę gostek zrobił pomiar lamp i powiedział mi ze jest okej na takim ustawieniu jakie jest a regulacja jest zbędna bo nie obciążę tak auta żeby kogoś oślepiać i pozycja lamp jest okej .
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Pawel_SRC » 7 gru 2017, o 18:21

a i jak by coś to lampy maja otwory na imbusa i tym można sobie regulować jak by co było nie tak :D
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez sprajt86 » 7 gru 2017, o 19:59

u mnie też w przewodach nic nie musiałem robić, ale jednak chcę mieć regulację żeby wszystko było zgodnie z oryginałem. Może ktoś wie jak ją dołożyć?
sprajt86
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2017, o 15:21
Silnik: 1.4 Z14XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.