Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Moderatorzy: piotii, miranda

Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 10 wrz 2016, o 15:01

Witam. Czy przy zmianie lamp bi-xenon (skrętne) na zwykłe reflektory h7 będzie trzeba przerabiać kostkę/wiązkę przy lampie?
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez drahe » 10 wrz 2016, o 20:57

Niewiele trzeba zmieniać:
pin nr 8 (masa) przekładasz na 7

Do 8 musisz doprowadzić sygnał z przełącznika świateł bez niego nie będziesz miał regulacji wysokości świecenia reflektorów.Oczywiście wiele osób to olewa ale jak chcesz żeby było jak w oryginale trzeba to zrobić.
Musisz jeszcze przeprogramować moduł UEC skrzynka bezpieczników pod maską.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 10 wrz 2016, o 22:35

To dochodzi do tego nowy przełącznik świateł z regulacją poziomu świecenia, a programowanie w UEC to tylko wyłączenie/zmienienie z AFL na samo AHL?
Chodzi o tą kostke i te piny? http://s163.photobucket.com/user/Dazman ... a.jpg.html
Może już i tak za dużo mi pomogłeś ale jakbyś mi na polski język te dwie kostki przetłumaczył i co dokładnie przełożyć.
Tutaj na zdjęciu widze że chyba światła długie się nie zgadzają pinami.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez drahe » 11 wrz 2016, o 12:43

Dokładnie ustawiasz opcję "nie występuje lub AHL"

Długie są na pinie nr 2 a w przypadku AFL na pinie 2 jest spryskiwacz reflektorów.
Jak przestawisz opcję w module UEC będzie prawidłowo sterować długimi.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 13 wrz 2016, o 07:22

Dzięki za pomoc.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 19 wrz 2016, o 14:20

Jeśli komuś się przyda to przewód od regulacji lamp trzeba przy przełączniku połączyć z dwoma kabelkami Brązowo-żółty i niebiesko-siwy - mam fotki jak coś. Pozdrawiam i dzięki drahe za pomoc.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Obelix » 30 wrz 2016, o 19:46

Jendrooo, ile Ci zajęła całościowo wymiana tych lamp? Mógłbyś wrzucić te fotki? Ponieważ zamierzam zrobić podobną podmiankę u mnie, a że nie mam zbytnio doświadczenia w tym, to każda informacja jest dla mnie bezcenna.

Tak przy okazji, czy wszystkie lampy przednie pasują do wszystkich Aster? Czy między rocznikami (lub/i wersjami nadwozia) lampy te różniły się od siebie?
Obelix
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 18:48
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 2 paź 2016, o 13:36

Są dwa rodzaje lamp do astry, z czarnym środkiem i chromowanym-polift. Obie lampy pasują.
Aby zdjąć lampy musisz zdjąć grill i zdemontować zderzak.

1. Kup przełącznik z regulacją wysokości - taki http://sklep.tomiicars.com.pl/files/Przelacznik_astra_H_%20(1).jpg

2.
Puść pojedynczy przewód od tego przełącznika kolejno do lewej lampy i od lewej do prawej ,tak jak na zdjęciu na czerwono namazałem.
Obrazek
*Na niebiesko zaznaczyłem gdzie szukać zaślepki gumowej, którą możesz puścić kabelek do komory silnika - jest to fabryczny otwór na np. zasilanie do wzmacniacze itp.

3. Wiązkę przy lampie modyfikujesz tak jak na zdjęciu.
Obrazek
Jak wyżej drahe napisał
"pin nr 8 (masa) przekładasz na 7. Do 8 musisz doprowadzić sygnał z przełącznika świateł bez niego nie będziesz miał regulacji wysokości świecenia reflektorów."

4. W opcomie, w module UEC (przednia skrzynka bezpiecznikowa) ustaw AHL/AFL na "nie występuje". Dodatkowo chyba w CIM trzeba wyłączyć kontrolkę od poziomowania reflektorów. A po całym zabiegu wymiany lamp musisz wykasować błędy bo pewnie się pojawią - np. przerwany obwód świateł albo spalone żarówki.

P.S.
Narazie nie mam dostępu zdjęcia jak wygląda podłączenie regulacji przy przełączniku świateł ale ten jeden kabelek który przeciągnąłeś musisz połączyć z dwoma kabelkami w wiązce przy przełączniku. U siebie po prostu metodą prób i błędów wpinałem się w każdy pin i trafiłem na jeden od ruchu w górę a drugi od ruchu w dół. (brązowo-żółty i niebiesko-siwy - łączysz je ze sobą a potem z kabelkiem)
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Obelix » 3 paź 2016, o 20:26

Dzięki wielkie za dokładny opis. Z tego co widzę to miałeś fabryczne xenony? Bo u mnie poprzedni właściciel zamontował bi-xenony z innej astry i z tego co mówił, to żeby to działało to dołączał do instalacji przetwornice i myślałem, że u Ciebie była podobna sytuacja, a przy zamianie lamp na halogeny najbardziej mnie niepokoi podłączenie instalacji do tych przetwornic i to, czy w takim przypadku wystarczy wypiąć złącze z przetwornicy i po prostu podłączyć je bezpośrednio do halogena, czy konieczne będą jeszcze jakieś modyfikacje pinów w złączach.. Orientuje się ktoś może jak to wygląda w praktyce?
Obelix
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 18:48
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zmiana lamp Bi-xenon na zwykłe

Postprzez Jendrooo » 4 paź 2016, o 17:07

Nie wiesz czy dodatkowo montował jakieś czujniki poziomowania itp. Zdejmij lampę i obejrzyj dokładnie wiązkę.
Jendrooo
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 14:57
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.