Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

lampa europejska, a świeci jak angielska

Moderatorzy: piotii, miranda

lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez hoodzix » 3 paź 2016, o 20:19

Witam. Mam do Was pytanie. Przy kupnie auta na stacji diagnostycznej pan diagnosta powiedział, że mam angielski reflektor przedni od strony kierowcy. Świecił tak jak ten po drugiej stronie, ale w lustrzanym odbiciu. Ale zacząłem szukać i niby oznakowanie E1, które posiadam, mówi że to lampa z homologacją na Niemcy, a angielska by miała E11. Ale fakt, świeci totalnie nie tak, choć lampa wydaje się być oryginałem. Jakieś pomysły?
CAM04812_resize.jpg
CAM04812_resize.jpg (136.89 KiB) Przeglądane 15565 razy
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez hoodzix » 6 paź 2016, o 21:15

nikt nie ma pojecia?
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez umek19 » 6 paź 2016, o 22:21

Moim zdaniem twoja lampa to anglik ale:
opcja 1 - źle włożona żarówka albo wymień na inną żarówkę i dobrze ją załóź
opcja 2- ktoś wymienił odbłyśnik na angielski- jeśli nie masz soczewek i odbłyśnik angielski to nic z tym nie zrobisz czyli możesz rozkleić lampę i wymienić odbłyśnik albo kupić nową lampe
homolgacja e1 nic nie znaczy bo oznacza tylko kraj w jakim była lampa homologowana czyli e11 bedzie oznaczało homologacje europejska w wielkiej brytanii ale może być przeznaczona na ruch prawo stronny co "oznaczają strzałki" - sprawdziłem 4 samochody i we wszystkich sa oznaczenia jak u Ciebie a lampy świeca prawidłowo w mojej astrze też strzałki są w ta stronę jak u ciebie

znalazłem cos takiego ale jak to sie ma do rzeczywistości ?:
"Na kloszu lampy, na mocowaniach lub plastikowych elementach wybijane są cechy homologacji.
Dla nas najistotniejsze to, czy lampa posiada homologację "E", czyli dopuszczenie do ruchu w Europie.
Może występować jako samodzielna litera "E" w kółku, lub może występować przy niej numer, który oznacza kraj wydający homologację:

E1 - Germany. E2- France. E3- Italy. E4- Netherlands. E5- Sweden. E6- Belgium. E7 - Hungary. E8- Czech Republic. E9- Spain. E10- Yugoslavia. E11- Britain. E12- Austria Lee. E13- Luxembourg. E14- Switzerland. E16- Norway. E17- Finland. E18- Denmark. E1 9-Romania. E20- Poland. E21-- Portugal. E22- Russia. E23- Greece. E25- Croatia. E26- Slovenia. E27- Slovakia. E28- White Russia. E29- Estonia. E31- Bosnia and Herzegovina. E37- Turkey.

Oczywiście nie oznacza to, że w Polsce możemy używać tylko lamp z homologacją E20 - każda jest akceptowana, gdyż kraje UE zobowiązane są do akceptowania swoich homologacji.

Następnie na kloszu znaleźć możemy informację jakie źródło światła może być używane w lampie:

A - Pozycyjne
B - Przeciwmgłowe
C - Mijania
R - Drogowe
CR - Drogowe i mijania
C/R - Drogowe albo mijania
HC - Halogenowe mijania
HR - Halogenowe drogowe
HCR - Halogenowe drogowe i mijania
HC/R - Halogenowe drogowe albo mijania
DC - Ksenonowe mijania
DR - Ksenonowe drogowe
DC/R - Bi-xenon

Znak ukośnika "/" oznacza, że dane lampy nie mogą świecić się jednocześnie.

Zagadnienie dlaczego te literki mają takie wielkie znaczenie opiszę później, bo to bardzo ważna rzecz.

Dodatkowo, na kloszu najczęściej naniesiony jest typ żarówki, który może być użyty:
H1, H3, H4, H7 dla żarówek halogenowych, oraz D2S lub D2R dla lamp wyładowczych ( xenon ).

Należy pamiętać, co jeszcze raz powtórzę, że lampa posiada homologację jedynie gdy używa się jej z typem żarówki, dla jakiej została zaprojektowana!

Dla przykładu: jak odczytać homologację lampy, która posiada oznaczenie na kloszu: "HC/R 25 E3 03A 32507" ?
Już wyjaśniam:
"HC/R" oznacza lampę halogenową ( "H" ), "C" światło mijania, a "R" światło drogowe. Ukośnik mówi, że światła te nie mogą świecić jednocześnie;
"25" dostarcza nam informacji o intensywności światła reflektora;
"E3" oznacza, że reflektor został zatwierdzony zgodnie z obowiązującymi przepisami UE we Włoszech;
"03A" oznacza, że w reflektorze zawarte jest światło postojowe ( "A" ), a przepisy go dotyczące zmieniano trzy razy;
"32507" to pięciocyfrowy numer homologacyjny.

Dodatkowo na lampie mogą znajdować się wybite strzałki, które informują czy reflektor jest dopuszczony do ruchu prawostronnego ( "<--" lub brak strzałek ), lewostronnego ( "-->" ) lub lampy są symetryczne i można używać ich w USA ( "<-->" )."

Może po tej nalepce coś się wyjaśni bo tak na pewno oznaczona jest lampa do ruchu prawostronnego
Załączniki
lampa.jpg
lampa.jpg (27.08 KiB) Przeglądane 15546 razy
lampa1.jpg
TA LAMPA NA PEWNO JEST NA RUCH PRAWOSTRONNY
lampa1.jpg (103.84 KiB) Przeglądane 15547 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez hoodzix » 7 paź 2016, o 16:40

dzięki za trafną odpowiedź :)
dzisiaj poprosiłem jedną Panią na parkingu, czy mogę obejrzeć, co ma nabite na reflektorze i zdębiałem, bo strzałki szły tak samo :o
Ale przyglądnąłem się odbłyśnikowi i wyszło szydło z worka - i mnie jest taka wypustka, powodująca odcięcie światła po drugiej stronie, niż być powinno...
Cóż - ktoś coś grzebał i trzeba będzie ponieść koszta :ugeek:
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez umek19 » 8 paź 2016, o 02:05

przy zakupie lampy uważaj na teksty : "oryginalna " "europa" bo oryginalna z europy to też angielska, najtańsza używana jaką znalazłem do ruchu prawostronnego to około 100zl
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez hoodzix » 8 paź 2016, o 07:02

to dobrą cenę widziałeś - ja ciągle widzę po 300 za oryginał :) Wiem - trzeba będzie uważać, może kupię zamiennik nowy?
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez astra110 » 8 paź 2016, o 07:05

Witam
Mam takie może głupie pytanie:
Czy auto "wyprodukowane" dla Holandii powinno mieć lampy z homologacją E4 (Holandia) czy mogą być z homologacją innego kraju np E26(Słowenia)?
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez hoodzix » 8 paź 2016, o 07:08

raczej może mieć E26 - wczoraj oglądałem auto z polskiego salonu i też miały E26 :) Ważne jak wygląda odbłyśnik - w lewym taka łezka powinna być po prawej stronie, tak samo w prawym reflekotrze. To powoduje odcięcie światła.
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez umek19 » 8 paź 2016, o 20:03

Homologacja jest z kraju w jakim lampa była wyprodukowana, e26 maja lampy poliftowe czyli takie srebrne, czarne maja e1 ale wynika to tylko z położenia fabryki lamp(zdjęcie wyżej), a nie rynku przeznaczenia. Możliwa jest sytuacja , że lampy produkowane w Niemczech sa produkowane do ruchu prawostronnego i lewostronnego i będą miały homologacje e1 a beda miały inny odbłyśnik---
Mozliwa jest sytuacja wyprodukowania lampy w chinach i dajemy znaczek CE i uzywamy w europie
Gdybym miał sobie kupic lampe to to bym kupił nowy zamiennik depo lub tyc ale wtedy trzeba wymieniać obie lampy bo lewa od prawej bedą sie różniły wyglądem przy wymianie jednej. Zawsze nowa lampa świeci dużo lepiej niż stara nawet w oryginale.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: lampa europejska, a świeci jak angielska

Postprzez astra110 » 8 paź 2016, o 22:01

I wszystko jasne
Dzięki :)
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.