Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Montaż haka

Moderatorzy: piotii, miranda

Montaż haka

Postprzez kixar » 8 lis 2016, o 09:42

Witam,
Przymierzam się do zamontowania haka holowniczego samodzielnie... i mam kilka pytań:

1) Czy mając taka skrzynkę w bagażniku (załącznik 1) to oznacza że mam REC ??

2) W obliczu pytania 1 czy taki zestaw wystarczy do zamontowania ??
http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul-opel-astra3-iii-h-htb-kombi-i5133330194.html

3) Czy podczas montażu trzeba wiercić w blachówie ?? Bo widziałem na Youtubie filmik z montażu w Zafirze i tam trzeba było wywiercić dwa otwory fi23mm

4) Może macie jakiś przewodnik krok po kroku najlepiej ze zdjęciami ??

Pozdrawiam
Załączniki
zdjęcie.JPG
zdjęcie.JPG (142.37 KiB) Przeglądane 49770 razy
kixar
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2016, o 08:53
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Montaż haka

Postprzez umek19 » 22 lis 2016, o 03:31

musisz mieć hak i moduł koniecznie, zajeb.... cena , sam moduł to 150zł. Zdejmujesz zderzak (pamiętaj o śrubkach pod rejestracja chyba , że masz kombi ) zakladasz hak , masz wolny przepust po lewej pod recem i tam znajdziesz wszystkie światła w rec'u, moduł musi byc koniecznie przystosowany do opla astry h/ vectry c chodzi o swiatło pozycyjne i stop bo te dwa przewody podłączasz pod jeden w samochodzie czyli np. lewy pozycyjny i stop w haku podłączasz pod lewą lampe w samochodzie pod jeden przewód to dziwne ale prawdziwe, da sie wziąść stop np z 3ciego stopu ale .... , reszta normalnie zasilanie modułu i wszytsko znajdziesz w recu
Ostatnio edytowano 16 mar 2017, o 13:58 przez umek19, łącznie edytowano 1 raz
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Montaż haka

Postprzez tomekccoolloo » 15 mar 2017, o 17:20

Witam, kupiłem hak do astry h kombi po dosyć okazyjnej cenie i mam pytanie czy da się go zamontować do htb ?
tomekccoolloo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 07:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Montaż haka

Postprzez tomekccoolloo » 15 mar 2017, o 18:04

chyba ciężko bo jest 3 cm szerszy...
tomekccoolloo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 07:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Montaż haka

Postprzez tomekccoolloo » 16 mar 2017, o 20:11

drug pytanie może ktoś się zna, czy od gtc będzie pasował do htb ?
tomekccoolloo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 07:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Montaż haka

Postprzez arturo » 17 lip 2018, o 22:46

witam
Czy ma ktoś z kolegów dostęp do schematu modułu haka?
potrzebuje wiedzieć jakie sygnały wychodzą z modułu na hak i którymi pinami .
Podpiołem wiązke haka ale niemam sygnału z przeciwmgielnego..?
arturo
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 22:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Montaż haka

Postprzez Matt74 » 16 kwi 2019, o 04:05

umek19 napisał(a):musisz mieć hak i moduł koniecznie, zajeb.... cena , sam moduł to 150zł. Zdejmujesz zderzak (pamiętaj o śrubkach pod rejestracja chyba , że masz kombi ) zakladasz hak , masz wolny przepust po lewej pod recem i tam znajdziesz wszystkie światła w rec'u, moduł musi byc koniecznie przystosowany do opla astry h/ vectry c chodzi o swiatło pozycyjne i stop bo te dwa przewody podłączasz pod jeden w samochodzie czyli np. lewy pozycyjny i stop w haku podłączasz pod lewą lampe w samochodzie pod jeden przewód to dziwne ale prawdziwe, da sie wziąść stop np z 3ciego stopu ale .... , reszta normalnie zasilanie modułu i wszytsko znajdziesz w recu

U mnie po włączeniu wtyki pali się stop. O co chodzi? Mam 2 kable podpięte do jednego czyli do pozycji i stopu. Wiazka z modułem firmy Quasar. Proszę o pomoc.
Matt74
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 kwi 2019, o 20:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.