Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Włącznik świateł

Moderatorzy: piotii, miranda

Włącznik świateł

Postprzez Dario » 1 lut 2017, o 20:59

Witam,
Mam pytanie jak rozebrać włącznik świateł? Samo wyjęcie z konsoli jest proste. Zresztą jest o tym sporo informacji i filmów w necie, ale od czego rozpocząć aby dostać się do środka włącznika?
Dario
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 20:36
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Włącznik świateł

Postprzez ASTROnauta » 2 lut 2017, o 13:14

Przedni panel jest na zatrzaski, jak wyciągniesz całość to bedziesz widział gdzie są. Później duże pokrętło na siłę trzeba wyciągnąć(na siłę, ale z głową), małe pokrętła mają takie "dziubki" które trzeba wcisnąć i wyjdą bez problemów, gdy rozbierzesz to co napisałem to już resztę ogarniesz bez problemu. Jak będę miał czas to wieczorem mogę wrzucić kilka fotek.
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Włącznik świateł

Postprzez Dario » 2 lut 2017, o 18:50

Dzięki ogromne za pomoc włącznik już jest rozebrany. Pierwszą czynnością jest zdjęcie przodu włącznika, który trzyma się na 8 plastikowych zaczepach, po 2 z dłuższego boku i po 2 na krótszych bokach. Po kolejnym odchylaniu, ostrożnym aby nie połamać, przód włącznika schodzi dość dobrze.
Następnie należy wykręcić 5 śrub z łbem Torx nr 8, które to śruby staną się widoczne po zdjęciu przodu włącznika. I teraz najważniejsze - NIE ŚCIĄGAMY pokrętła świateł. Całą pokrywę górną ściągamy razem z pokrętłem i płytka drukowana staje się bezpośrednio dostępna, którą wyjmujemy z drugiej części włącznika.
Po drugiej stronie płytki drukowanej włącznika są ścieżki oporowe, po których jeżdżą ślizgacze sterowane przez mechanizm znajdujący się w górnej części włącznika. Na tej części jest właśnie pokrętło główne włącznika i przy ściąganiu na siłę możemy coś tam uszkodzić. Jeżeli chcemy dostać się do płytki drukowanej to nie najmniejszej potrzeby ściągania pokrętła.
Dzięki ASTROnauta za pomoc i mobilizację dla mnie. Być może Twój włącznik jest innej konstrukcj. Jeżeli są potrzebne jakieś fotki to mogę wrzucić, tymczasem spieszę bo sprzęt się nagrzewa.
Dario
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 20:36
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Włącznik świateł

Postprzez ASTROnauta » 13 lut 2017, o 23:18

Jest takiej samej konstrukcji, pomyliło mi się z pokrętłami od nawiewów je się wyjmuje a od przełącznika świateł tylko te małe.
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.