Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Moderatorzy: piotii, miranda

Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez tomek712 » 19 lut 2017, o 05:50

Witam.
Opel Astra H 2004 rok 1.7 CDTI 100 KM silnik Z17DTH przy niskim poziomie paliwa nie świeci się ani nie miga kontrolka rezerwy paliwa jednak przy włączeniu zapłonu kontrolka zapala się wraz z innymi kontrolkami i z innymi kontrolkami po chwili gaśnie. Na wyświetlaczy nie pojawia się napis "zatankuj" jak i obrazek dystrybutora (jednak gdy np. przepali się żarówka lub brakuje płynu do spryskiwaczy pojawia się odpowiedni komunikat na wyświetlaczu wraz z obrazkiem). Miałem sytuację że przy bardzo niskim poziomie paliwa (zasięg na wyświetlaczu 47 kilometrów) samochód stanął bez jakiegokolwiek ostrzeżenia o niskim poziomie paliwa. Co może być przyczyną?
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez andy17d » 24 lut 2017, o 13:24

Po pierwsze uzupełnij swój profil.
Spróbuj zresetować komputer i sterownik silnika odpinając klemę od aku na minutę albo dwie.
Ile paliwa wlewasz na stacji? Jeśli mniej niż 7, to komp potrafi zwariować z przeliczeniami.
Poza tym nie ufaj we wskazania zasięgu. To jest tylko przybliżone szacowanie. Ja już zasięg 0 km miałem kiedyś, a w baku jeszcze z 5 litrów ropy i samochód jechał, że aż miło.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez drahe » 24 lut 2017, o 23:00

tomek712 napisał(a):Witam.
Miałem sytuację że przy bardzo niskim poziomie paliwa (zasięg na wyświetlaczu 47 kilometrów) samochód stanął bez jakiegokolwiek ostrzeżenia o niskim poziomie paliwa. Co może być przyczyną?


A na zegarach wtedy ile pokazywał wskaźnik paliwa?
Może masz pomieszane w indexach?Jak zasięg jest poniżej 50km (na wyświetlaczu) powinien pojawić się symbol dystrybutora.
Spróbuj jak wyżej kolega radzi zdejmij klemę z aku na parę minut.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez tomek712 » 25 lut 2017, o 07:15

andy17d napisał(a):Po pierwsze uzupełnij swój profil.
Spróbuj zresetować komputer i sterownik silnika odpinając klemę od aku na minutę albo dwie.
Ile paliwa wlewasz na stacji? Jeśli mniej niż 7, to komp potrafi zwariować z przeliczeniami.
Poza tym nie ufaj we wskazania zasięgu. To jest tylko przybliżone szacowanie. Ja już zasięg 0 km miałem kiedyś, a w baku jeszcze z 5 litrów ropy i samochód jechał, że aż miło.


Odpięcie kem nic nie pomoże, były odpinane przynajmniej z 10 razy dlatego że mam ten problem od... 6 lat czyli od kiedy kupiłem astrę. Wlewam paliwa zawsze przynajmniej 20 - 30 litrów
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez tomek712 » 25 lut 2017, o 07:26

drahe napisał(a):
tomek712 napisał(a):Witam.
Miałem sytuację że przy bardzo niskim poziomie paliwa (zasięg na wyświetlaczu 47 kilometrów) samochód stanął bez jakiegokolwiek ostrzeżenia o niskim poziomie paliwa. Co może być przyczyną?


A na zegarach wtedy ile pokazywał wskaźnik paliwa?
Może masz pomieszane w indexach?Jak zasięg jest poniżej 50km (na wyświetlaczu) powinien pojawić się symbol dystrybutora.
Spróbuj jak wyżej kolega radzi zdejmij klemę z aku na parę minut.


Odpięcie klem nic nie pomoże, były odpinane przynajmniej z 10 razy dlatego że mam ten problem od... 6 lat czyli od kiedy kupiłem astrę i ten problem występuje od kupna. Wlewam paliwa zawsze przynajmniej 20 - 30 litrów. Wtedy wskaźnik paliwa odpowiadał zasięgowi 47 km, z reguły te 2 wskaźniki pokazują u mnie ten sam poziom paliwa w baku. Nigdy mi się nie pokazał na wyświetlaczu dystrybutor jednak komunikaty np. o przepalonej żarówce, niski poziom płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego jak i o niskiej temperaturze poniżej 3 stopni występują. Gdy włączam zapłon to kontrolka rezerwy także się zapala i gaśnie z innymi kontrolkami czyli wtedy zachowuje się prawidłowo. Co do indeksów nie potrafię ich zinterpretować dlatego pisałem do kolegi 2 razy na priv z prośbą o podanie maila bo chciałem uzyskać pomoc w interpretacji jednak nie uzyskałem żadnej odpowiedzi...
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez drahe » 25 lut 2017, o 16:54

Po to jest forum zeby zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi.

Wejdz w tryb diagnostyczny i zrob zdjecie pierwszego ekranu i wklej na forum.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez tomek712 » 25 lut 2017, o 19:57

drahe napisał(a):Po to jest forum zeby zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi.

Wejdz w tryb diagnostyczny i zrob zdjecie pierwszego ekranu i wklej na forum.


Dołączam zdjęcie
Załączniki
DSCF98611.jpg
DSCF98611.jpg (156.6 KiB) Przeglądane 11062 razy
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez drahe » 25 lut 2017, o 23:30

Index jest prawidłowy.
Może problem jest w pływaku i przy niskim stanie zawiesza się albo rezystancji czujnika pływaka.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez tomek712 » 26 lut 2017, o 10:47

drahe napisał(a):Index jest prawidłowy.
Może problem jest w pływaku i przy niskim stanie zawiesza się albo rezystancji czujnika pływaka.


Czyli podsumowując tego nie naprawię przez podłączenie op-coma lub techa2 bo nie ma osobnej mozliwosci wylaczenie przez opcoma lub techa2 powiadomienia o rezerwie na wyswietlaczu jak i przy licznikach? Co dokładnie oznacza rezystacja czujnika paliwa, jesli problem z rezystacja bylby to pomorze tylko wymiana czujnika tak jak jeśli by się zawieszał?
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Brak kontrolki rezerwy przy niskim poziomie paliwa

Postprzez drahe » 26 lut 2017, o 11:54

Dokladnie nie jest to funkcja ktorą można włączyć lub wyłączyć.
Wyciagnij czujnik z baku, zobacz czy plywak swobodnie sie przemieszcza w pelnym zakresie
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.