Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Światła pozycyjne przód - awaria

Moderatorzy: piotii, miranda

Światła pozycyjne przód - awaria

Postprzez bojatomi » 22 lut 2017, o 18:26

Witam, awaria jaka wystąpiła w mojej asterce to brak świateł pozycyjnych przednich, sprawdziłem miernikiem w prawej wtyczce brak prądu, przewodność jest natomiast w lewej wtyczce prąd 0,25 V brak przewodności prądu.
Teraz tak się zastanawiam czy wina leży po stronie włącznika świateł czy też gdzie indziej muszę szukać usterki. Odłączyłem akumulator na kilka minut nic nie dało, sprawdzałem kostkę od włącznika świateł wizualnie wszystko ok, bezpieczników typowo do świateł pozycyjnych jako tako nie ma. Dodam iż jak zakupiłem autko nie świeciła mi już prawa pozycja oraz nie działał mi ściemniacz podświetlania deski rozdzielczej. Może koledzy coś poradzicie?
bojatomi
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 14:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Światła pozycyjne przód - awaria

Postprzez Dario » 22 lut 2017, o 20:29

Za świata odpowiada moduł UEC. Sprawdź przewody światła-moduł czy nie są uszkodzone. jeżeli są cała to moduł do wymiany. Sprawdź też bezpieczniki w tylnej skrzynce zwłaszcza te od wskaźników i przyrządów. Rozpiskę ich masz w temacie podwieszonym.
Dario
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 20:36
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.