Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wymiana nakładki lusterka opel astra h gtc

Moderatorzy: piotii, miranda

wymiana nakładki lusterka opel astra h gtc

Postprzez ASTRA H GTC 1.6 » 26 lut 2017, o 09:32

Witam Wszystkich
Wczoraj w nocy ktoś uszkodził mi obudowę - nakładkę lusterka prawego ,połamane mam zaczepy mocujące.Mam pytanie jak wymienić tą obudowę.Czy muszę zdemontować całe lusterko .
Zaznaczyłem na zdjęciu tą obudowę.

Z góry Wielkie Dzięki za Pomoc .
Załączniki
Obudowa lusterka.jpg
Obudowa lusterka.jpg (90.41 KiB) Przeglądane 5602 razy
Avatar użytkownika
ASTRA H GTC 1.6
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 wrz 2016, o 08:57
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: wymiana nakładki lusterka opel astra h gtc

Postprzez Dario » 26 lut 2017, o 20:03

Nie trzeba demontować całego lusterka, zresztą odnośnie górnego tylnego panelu to nic to nie da. Górne zaczepy pokrywy wchodzą poziomo od dołu, natomiast dolne wchodzą pionowo z góry od wewnątrz. Rozbierałem swoje prawe lusterko i zresztą lewe też, ponieważ regenerowałem mechanizmy lusterek, stąd pamiętam jak były montowane. U mnie górne zaczepy były połamane przez poprzedniego właściciela-partacza i ponieważ nie dostałem nowych to wkleiłem na epidian dopiłowane na wzór. Rozbiórka od górnej części - trzeba delikatnie dociskając pokrywę do dołu odblokować zatrzaski. Jest ich 4 na górze w równej odległości od łączenia w miejscu składania lusterka do górnej krawędzi gdzie linia idzie w dół. Ciężko to opisać słownie, ale najbardziej przydatna będzie cienka płaska łopatka szer około 3-5mm, aby nie zrobiła śladów na dolnej części.
Dario
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 20:36
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.