Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kłopoty z elektryką - ogrzewanie szyby, tempomat i inne

Moderatorzy: piotii, miranda

Kłopoty z elektryką - ogrzewanie szyby, tempomat i inne

Postprzez eszerob » 9 mar 2017, o 12:30

Cześć,

Problem w Astrze zaczął się ponad dwa miesiące temu. Najpierw poczułem lekki swąd w kabinie, po czym włączył się na wyświetlaczu tryb "External In" i zauważyłem, że nie można wyłączyć ogrzewania tylnej szyby - cały czas świeci się kontrolka na panelu, a tylna szyba i lusterka nie są podgrzewane. Podczas dalszej jazdy zauważyłem, że nie działa tempomat. Niestety nie mogłem zrezygnować z dalszej jazdy. W jej trakcie jeszcze kilka razy poczułem lekki swąd. Wieczorem sprawdziłem błędy (gaz-hamulec) i licznik wskazywał jeden; błąd tempomatu. Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie dobre. Mój elektryk grzebał cały dzień, sprawdził błędy podłączając kompa (nic szczególnego nie wykrył), sprawdzał bezpieczniki, przekaźniki i doszedł do wniosku, że może to być panel sterujący ogrzewaniem i klimatyzacją (po jego odłączeniu nadal nie ma tempomatu, ale gdy jest włączony, to poza ogrzewaniem szyby i lusterek pozostałe funkcje są ok). Jednym zdaniem nie pomógł. Ze względu na brak czasu powiedziałem sobie, że zajmę się sprawą później. Dwa dni temu włączył się na wyświetlaczu (BID) tryb "External In". Zdarzało się to już wcześniej, ale z reguły po 2-3 minutach radio zaczynało grać, więc nie przykładałem wagi (mam fabryczny zestaw do telefonu, ale z niego nie korzystam). Wczoraj wyświetlacz zgasł, ale w zamian włączyło się radio. Przyszedł więc czas na działanie. Pytania:

1. Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się całą gamą takich objawów i może dać wskazówki od czego zacząć ?
2. Czy w przypadku braku wskazówek, a co za tym idzie szansy na samodzielne rozwiązanie problemu możecie wskazać godny polecenia warsztat na terenie Warszawy, specjalizujący się w problemach z elektryką w Astrach ?

Pozdrawiam
eszerob
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 18:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Kłopoty z elektryką - ogrzewanie szyby, tempomat i inne

Postprzez eszerob » 10 mar 2017, o 11:55

Dodam, że dziś przestało działać radio. W głośnikach słychać jedynie szum. Ponadto nie można wyłączyć radia przyciskiem, nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Wypiąłem więc wtyczkę.
eszerob
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 18:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.