Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ASTRA 1.7 DIESEL NIE KRĘCI ROZRUSZNIK

Moderatorzy: piotii, miranda

ASTRA 1.7 DIESEL NIE KRĘCI ROZRUSZNIK

Postprzez witrazowo » 14 mar 2017, o 09:27

Witam, miałem taki oto problem: po mroźnych nocach w styczniu wsiadłem rano do samochodu i okazało się, że nie kręci rozrusznik. Pierwsze "padnięcie" akumulatora", choć kupiłem nowy i miał dopiero 3 miesiące. Nie było jednak czasu, aby jechać do sklepu tym bardziej, że musiałem go najpierw naładować. Po ładowaniu auto odpaliło bez problemów, ale z upływem kilku dni zauważyłem, że rozruch zachowuje się jakoś inaczej. Po przekręceniu kluczyka świece sygnalizują grzanie niby normalnie, czyli zaraz gasną, przekręcam kluczyk i... dopiero po 0,5 - 1 sek zaczyna się rozruch i auto "odpala".
Ta zwłoka czasowa zaczęła się przesuwać coraz dalej i po miesiącu jeżdżenia musiałem czekać z przekręconym kluczykiem w pozycji <rozruch> już kilka minut! Wiem, ktoś powie "po co tak długo czekam?!- JEDŹ DO ELEKTRYKA!!!" Owszem, ale jestem bezrobotny i nie miałem na to pieniędzy. Owszem pojechałem do takiego gościa co to niby tani i dobry i jak od niego wyjeżdżałem to musiałem powstrzymywać się ze śmiechu: Powiedział mi, kostka przy stacyjce jest do wymiany! Czujecie?! Tam pod kierownicą nie ma żadnej kostki!!! Problem był już nie do zniesienia, pożyczyłem pieniądze i pojechałem do "wybitnego Elektronika samochodowego". Cóż to była za poezja dla uszu, który podłączył się kompem do mojego opla, stwierdził, że są błędy w komputerze, że prawdopodobnie uszkodzony komputer, i musi go wymienić i muszę się szybko decydować na naprawę, bo jak padnie całkowicie i zgubi parametry to nie będę w stanie zapłacić za odzyskanie danych!
Ok, powiedziałem sobie i poczytałem troszkę na różnych forach, stwierdziłem, że coś tak jest z Oplami i zdarza się to często.
Podaję przyczynę usterki : Proszę Państwa przyczyną jest prawdopodobnie USZKODZONY PRZEKAŹNIK w skrzynce przekaźnikowej w przedziale silnika. Pierwszy żółty przekaźnik 12V/70A (stojąc przodem do maski) należy wymienić na nowy! Wszystko! Ten przekaźnik uruchamia elektromagnes "wrzucający" bendix rozrusznika naszego samochodu, dopuki nie zadziała elektromagnes to jego styki pomocnicze nie załączą silnika rozrusznika. Koszt naprawy ok 20 zł ( na Alle nawet 15 zł)
Koszt naprawy u "flachowca" - ok 1000zł (przy dobrych i sprzyjających wiatrach) i wcale mu nie wierzę, że prowadząc warsztat wiele lat On o tych dolegliwościach przekaźnika nie wiedział.
P.S. Okazało się także że akumulator wcale się nie rozładował wtedy zimą tylko to były pierwsze "zawiechy" tego przekaźnika.
Pozdrawiam wszsytkich bardzo serdecznie :)
Jarek WITRAŻOWO
witrazowo
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2017, o 08:52
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.