Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odwrotne sterowanie lusterkami i szybami

Moderatorzy: piotii, miranda

Odwrotne sterowanie lusterkami i szybami

Postprzez marcin81 » 8 kwi 2017, o 22:25

Witam, proszę o pomoc.
Z racji, że miałem manualne lusterka bez ogrzewania założyłem elektryczne i podgrzewane lusterka. Wiązało się to oczywiście z wymianą instalacji w drzwiach. No więc kupiłem instalację ale niestety od aglika o oznaczeniach strona lewa (kierowcy) ZJN (13208877), strona prawa (pasażera) ZKG (13208895). I teraz mam sterowanie zarówno szybami jak i lusterkami po angielsku czyli odwrotnie, tj. lewe przyciski powiny sterować lewymi drzwiami, a sterują prawymi. To samo jest z prawymi drzwiami prawe przyciski sterują lewymi drzwiami.
Pytanie za 100 punktów do znawców elektryki, czy można zamienić przwody w wiązce przełącznika kierowcy odpowiedzialne za sterowania szybami i lusterkami tak aby sterowanie było po europejsku? Jeżeli tak to prosiłbym o informację, które to byłyby przewody (kolory?)?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
marcin81
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Odwrotne sterowanie lusterkami i szybami

Postprzez marcin81 » 9 kwi 2017, o 12:34

Każda sugestia mile widziana, choć już raczej znalazłem rozwiązanie. Jak sprawdzę i wszystko będzie ok, dam znać co trzeba zrobić.
marcin81
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Odwrotne sterowanie lusterkami i szybami

Postprzez marcin81 » 11 kwi 2017, o 18:58

Ok dla zainsteresowanych we wtyczce od przełącznika trzeba zamienić piny miejscami dla szyb 11 z 27 i 12 z 28, a dla lusterek 14 z 30 i 15 z 31. Dziękuję wesołych świąt.
marcin81
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.