Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z uruchomieniem silnika

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z uruchomieniem silnika

Postprzez elvisp133 » 21 sie 2017, o 10:38

Witam!
Dziś znienacka pojawił się problem z odpaleniem mojej Astry. Po przekręceniu słychać tylko cykanie. Pierwsza myśl - akumulator. Podłączyłem kable i jakoś się udało. Po załatwieniu spraw w punkcie docelowym znów to samo. Ponowna próba kabli nie przynosi żadnego rezultatu. Wyczyściłem klemy i bieguny. Odpalić się udało dopiero "na pych". Pojechałem bezpośrednio do elektryka, który sprawdził ładowanie akumulatora. I mimo swojego wieku, test akumulatora wykazał 93% stanu technicznego akum. oraz 100% stanu naładowania. Przy elektryku trochę na złość problem się nie pojawił.
Oprócz tego zauważyłem też inne, dziwne objawy: zegarek w panelu stanął w miejscu (ale to chyba normalne przy odpięciu klem od akumulatora, spróbuję ustawić godzinę i zobaczę co dalej)
i co jeszcze dziwniejsze - za drugim razem przy próbie uruchomienia silnika - otwierał się bagażnik (!) :shock: Dodam tylko, że reszta elektryki działa prawidłowo.
Co to może być? Czy to rozrusznik do wymiany, czy może gdzieś zwarcie idzie? Jak myślicie? Może ktoś miał podobny problem?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

elvisp133
elvisp133
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 10:31
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Problem z uruchomieniem silnika

Postprzez spryciarz666 » 4 wrz 2017, o 16:57

Ktoś wie? Ja mam podobnie, naladuje akumulator wytrzymuje moze ze 2 tyg, ładowanie sprawdzane 14,2V akumulator ma moze z pól roku, tez sie bagaznik otwiera, moze rzeczywiscie jakies zwarcie i prady uciekaja...
spryciarz666
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 13:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z uruchomieniem silnika

Postprzez elvisp133 » 4 wrz 2017, o 22:45

Ojej, zapomniałem napisać co wyszło u mnie.
No więc okazało się, że winą był wadliwy akumulator. Tak jak pisałem wcześniej i jak napisałeś Ty, ładowanie było sprawdzane u elektryka. Wg sprzętu wszystko było w porządku. Zajechałem do drugiego warsztatu i tam sprawdzali mi trzema sprzętami. Okazało się, że akumulator miał spięcia, zwarcia, coś podobnego.
Wymieniłem i od tamtej pory mam problem z głowy.
Tylko trochę dziwne, że u Ciebie półroczny akumulator padł. Oddaj na gwarancję.
elvisp133
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 10:31
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Problem z uruchomieniem silnika

Postprzez spryciarz666 » 5 wrz 2017, o 19:57

Sprawdzę jutro jeszcze pobór prądu na postoju, może mam jakiegoś złodzieja...
Też bym pojechał do elektryka ale niestety nie mam żadnego w okolicy a dawać komuś kto się dopiero uczy to trochę mi się nie chce...
Tobie długo starczało prądu w akumulatorze zanim padł i nie odpalał?
spryciarz666
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 13:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z uruchomieniem silnika

Postprzez elvisp133 » 5 wrz 2017, o 22:40

Trudno powiedzieć. Ale faktycznie, wystarczyło nie więcej jak godzinę.
Co ciekawe symptomy były mylne. Bo z jednej strony nie dało rady go odpalić po kablu (od dużo większego silnika i akumulatora) a z drugiej strony, kable pokazywały że iskry idą z mojego aku, więc może rozrusznik. Do tego jeszcze ten bagażnik...
elvisp133
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 10:31
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.