Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Moderatorzy: piotii, miranda

programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Postprzez yahoda » 3 kwi 2018, o 13:23

Mam astrekę H 1.6 z 2006 roku z czujnikiem deszczu i nie umiem zaprogramować wycieraczek, aby włączały się w pożądanym czasie. Opisywane tu sposoby programowania (dźwignia w dół, odczekać, np. 5 sek i dźwignia w górę albo dźwignia w dół, przytrzymać ją tak np. 5 sek. i w górę) u mnie nie działają. Czy możliwe, że u mnie nie ma tej możliwości? Czy miał ktoś taki problem? Poradźcie, proszę.
yahoda
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 mar 2018, o 19:10


Re: programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Postprzez MarTech » 7 kwi 2018, o 16:43

U mnie też nie mam możliwości. Czujnik deszczu przejmuje interwał wycierania szyby.
MarTech
 

Re: programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Postprzez yahoda » 7 kwi 2018, o 20:08

Ale u mnie nawet na sucho nie mogę ich zaprogramować. Mogę włączyć wycieraczkę raz, albo ciągle na wolnym lub szybkim biegu. W mojej poprzedniej asterce (G) można było włączać wycieraczki tak aby co kilka sekund pojedynczo przetarły szybę, a w astrze H (mojej) tego nie ma, tylko ten czujnik deszczu, który działa w nieprzewidywalny sposób. Wkurzająca sprawa. Bez czujnika byłoby lepiej.
yahoda
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 mar 2018, o 19:10

Re: programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Postprzez MarTech » 7 kwi 2018, o 21:54

Astra G nie miała czujnika deszczu więc interwał wycierania ustalałeś manetką. Z czujnikiem deszczu auto samo go ustala zależnie od siły opadów - czujnik podaje info. W Mokce też tak mam. Tak ma być. Nie mogę ustawić ani tu ani tu.
MarTech
 

Re: programowanie wycieraczek z czujnikiem deszczu

Postprzez yahoda » 8 kwi 2018, o 08:44

Eeeech........ postęp.
yahoda
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 mar 2018, o 19:10


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.