Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z ładowaniem akumulatora

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z ładowaniem akumulatora

Postprzez virxar » 22 maja 2018, o 18:56

Witam,

Dzisiaj odkryłem problem w mojej astrze H mianowicie brak ładowania akumulatora, tzn coś tam ładuje ale nie pełnym napięciem.

W piątek wyświetliła mi się kontrolka silnika ale to olałem ze względu że wcześniej pojawiała się z uwagi na nie ciągłe wypadanie zapłonów po czym znikała. Teraz świeci od tego czasu ciągle. Wchodząc dzisiaj w ustawienia na pulpicie zauważyłem, że przy mniejszych prędkościach ładowanie Dimm: mam "none" i napięcie V30: w rozrzutach od 13, do 13,5V w podskokach np. przy 120km/h wskakuje na 13,6 i wtedy ładowanie Dimm zmienia się na V.

Po wyłączeniu sinika akumulator pokazuje 12,6V

Dodatkowo metodą ręczną sprawdziłem błędy i są to ECN 017152, ECN 16600, ECN 161450.

Co to może oznaczać, że kończy się alternator? Dodam również, że akumulator nie jest pierwszej nowości był już jak 2 lata temu kupiłem auto ale póki pali na strzała to nie widziałem potrzeby go wymieniać.

Czy teoretycznie jeżeli pokazuję napięcie ładowania 13,2-13,5 to rozumiem że jakieś tam ładowanie jest, czy też istnieje jakaś blokada, że przy takim napięcia nie ładuje aku. co wydaje mi się ało prawdopodobne.

Pozdrawiam
virxar
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 maja 2018, o 18:52
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z ładowaniem akumulatora

Postprzez virxar » 22 maja 2018, o 20:08

Inne spostrzeżenie Na mierniku przy wyłączonym silniku mam 12,46V gdy silnik i alternator pracuje 13,86-13,92 do drugiej wartości wzrasta gdy dodam gazu.

W takim razie pytanie może wina sondy lambda? Wiem, że była kiepska, ale czy miała by wpływ na to co pokazuje wyświetlacz LCD?
virxar
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 maja 2018, o 18:52
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.