Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie odpala, brak połączenia z komputerem - 1.4 Z14XEP

Moderatorzy: piotii, miranda

Nie odpala, brak połączenia z komputerem - 1.4 Z14XEP

Postprzez Holas » 4 cze 2018, o 22:31

Witam, problem jest chyba nietypowy, gdyż nigdzie nie znalazłem podobnego wątku... Nie wiem też, czy problem dotyczy elektryki, więc jeśli się mylę, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Astra 1.4 2006 rok silnik Z14XEP

Samochód nie odpala, nie ma żadnej reakcji rozrusznika na próbę uruchomienia silnika. Rozrusznik był sprawdzany na krótko i zakręcił bez problemu. Jest nowy akumulator z początku 2018 roku, ale Astra była też sprawdzana na dwóch innych bateriach - ciągle ten sam problem. Tak jakby prąd nie był przekazywany do rozrusznika, w ogóle nie reaguje.

Dodatkowo nie ma możliwości sprawdzenia błędów, bo po podłączeniu do komputera nie ma połączenia z żadnym z modułów.

Czy ktoś jest w stanie cokolwiek poradzić, walczę z tym już miesiąc, a auto obecnie stoi u trzeciego mechanika, który sugeruje wymianę sterownika? Gdzie szukać problemu? Dodam, że jestem zielony w tym temacie, więc proszę o sensowne porady.
Holas
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 cze 2018, o 22:29
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Nie odpala, brak połączenia z komputerem - 1.4 Z14XEP

Postprzez Mariuszlis » 29 cze 2018, o 12:17

Mam to samo ,z linki też nie zapala
Mariuszlis
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 12:12
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Nie odpala, brak połączenia z komputerem - 1.4 Z14XEP

Postprzez muzyk219 » 15 lip 2018, o 09:29

Jeśli jeszcze nie znalazłeś rozwiązania, u mnie miałem w zeszłym tyg to samo. Okazało się ze wiązka kabli idąca do sterownika była uszkodzona.
Objawami było normalne odpalanie np// rano na zimnym silniku i gaśnięcie podczas jazdy po ok 20-30 minutach. Po takim zgaśnięciu, rozrusznik w ogóle nie kręcił.
muzyk219
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 09:26
Silnik: 2.0T Z20LEL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.