Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

coś mi kradnie prąd na postoju

Moderatorzy: piotii, miranda

coś mi kradnie prąd na postoju

Postprzez ASK1987 » 5 paź 2018, o 20:13

cześć dziwna sprawa coś mi kradnie prąd w astrze 1.6 105 km 2004 rok jeden akumulator już załatwiony :( kupiony drugi nowy i muszę wypinać kleme ponieważ by go asterka też załatwiła .
Mierzyłem autko miernikiem i wyciągałem każdy bezpiecznik po kolei i 1,40 po wyciągnięciu bezpiecznika od radia i nagrzewnicy spadło do 0,45 ale to i tak za dużo bo mierzyłem na ustawieniach 10 A wiec już nie wiem co to może być wypinałem rozrusznik i alternator raczej to robił mechanik ,,znawca "i nic ,może ma ktoś jakieś pomysły
ASK1987
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2018, o 11:41
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: coś mi kradnie prąd na postoju

Postprzez limba73 » 29 paź 2018, o 08:15

znalazłeś przyczynę?, mam podobny problem
limba73
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 paź 2018, o 08:11
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: coś mi kradnie prąd na postoju

Postprzez topiq » 29 paź 2018, o 12:38

Panowie a jak mierzycie? Bo w Asterce trzeba się wpiąć szeregowo między klemę a minus aku, wyjąć kluczyk, pozamykać auto, bagażnik i poczekać aż się wszystkie systemy wygaszą. Często ktoś kombinuje, żeby radio grało też na postoju po wyjęciu kluczyka i z tyłu jest jeden wielki bałagan w przewodach. Jak jest podejrzenie o radio, wystarczy odpiąć radyjko i znów pomierzyć. Przysłuchajcie się jeszcze w ciszy, siedząc w samochodzie, czy wam jakieś silniczki od nawiewów czy od obiegu wewnętrznego nie włączają się co chwila. U mnie po kilku minutach nawet po wyjęciu kluczyka jeszcze silniczek od regulacji kierunku nawiewu sobie chrobocze. Miałem też uszkodzoną klapkę obiegu wewnętrznego przez co silnik co jakąś minutę czy dwie załączał się by skorygować ustawienie klapki, która z racji urwania ośki opadała sobie. Może się okazać, że to jednak tylko radio, skoro na innych bezpiecznikach nic się nie dzieje. No i bezpieczniki macie też w RECu, ale jak otworzycie klapę bagażnika, to Wam będzie miernik łapał żarówki oświetlenia bagażnika i rejestracji. Trzeba by poczekać aż się podświetlenie rejestracji wygasi i wypiąć wtyczkę lampki bagażnika. Przekaźniki też bym wyjmował, może jakiś uszkodzony i żre na lewo. U każdego może być coś innego, nawet gdzieś otarty przewód, który robi lekkie zwarcie. Jest to żmudna robota, ale mniej więcej pozwala określić, gdzie trzeba szukać złodzieja.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: coś mi kradnie prąd na postoju

Postprzez andy17d » 15 lis 2018, o 12:21

Topiq dobrze pisze. Przede wszystkim trzeba zamknąć auto i poczekać aż wszystko się wygasi (kilka minut) i dopiero wtedy mierzyć.
U mnie prąd kradła żaróweczka w schowku - świeciła się cały czas.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.